KAHTA’DA KADINA ŞİDDET ÖNLEMLERİ KONUŞULDU

Kahta’da Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Komisyonu toplanarak ilçedeki önlemlerle ilgili görüş alış-verişi yapıldı.

KAHTA’DA KADINA ŞİDDET ÖNLEMLERİ KONUŞULDU

Kahta ilçesinde kadına yönelik şiddetin önlenmesi ile ilgili toplantı düzenlendi.

Kahta ilçesi Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Komisyon Toplantısına Kahta Kaymakamı Selami Korkutata, Kahta Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Şevket Erşahin, Kahta SHM Personeli Psikolog Sinem Islanmaz, bazı kurum müdürleri ile amirleri katıldı.

Kaymakam Selami Korkutata başkanlığında düzenlenen toplantıda Kahta Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Şevket Erşahin yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Yapılan bilgilendirmeler sonrası Kahta SHM Personeli Psikolog Sinem Islanmaz, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda sunumlar gerçekleştirdi.

Toplantıda bakanlıklarla iş birliği içerisinde çalışma, elektronik kelepçe, KADES uygulaması hakkında daha fazla bilgilendirmeler ile kadına yönelik şiddetle mücadele ilçe koordinasyon, izleme ve değerlendirme komisyonlarının daha sık toplanması kararlaştırıldı. (İHA)

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2022, 16:38

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER