YENİ BAŞSAVCILAR GÖREVE BAŞLADI

Adıyaman'a yeni atansn Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Mustafa Süren ve Kâhta'ya atanan Cumhuriyet Başsavcısı Nurullah Şahin görevlerine başladı.

YENİ BAŞSAVCILAR GÖREVE BAŞLADI

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) yaz kararnamesiyle Adıyaman’da Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Ufuk Mustafa Süren göreve başladı.


HSK’nın yaz kararnamesiyle Adıyaman'da Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik başta olmak üzere bir çok Hakim ve Savcının yeri değişti.


Başsavcı Bozan Çevik, Uşak Cumhuriyet Başsavcılığına atanırken, Adıyaman’a ise, Ceyhan Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Mustafa Süren Başsavcı olarak atandı.


Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Mustafa Süren, Kurban Bayramı tatili sonrasında Adıyaman’da göreve başladı.


Adıyaman’daki Hakim ve Savcılar ile tanışan Başsavcı Süren, çalışmalara başladı.


Ayrıca, Kahta Cumhuriyet Başsavcısı Emre Durmaz, HSK’nın son yayınlanan kararnamesi ile Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesine Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanırken, Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nda görevli Nurullah Şahin de Kâhta Cumhuriyet Başsavcılığına atandı.


2016-2019 yılları arasında Akşehir Cumhuriyet Savcılığı, 2019-2022 yılları arasında ise Ankara Cumhuriyet Savcılığı görevlerinde bulunan Kahta Cumhuriyet Başsavcısı Nurullah Şahin, görev süresi boyunca adalet hizmetinin etkin, hızlı ve tarafsız bir şekilde yerine getirilmesi amacıyla başta Emniyet ve Jandarma teşkilatı olmak üzere bütün kamu kurumlarıyla işbirliği içerisinde çalışacağını söyledi. (İHA)

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2022, 00:38

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER