ŞİDDETLİ RÜZGARA DİKKAT!

Deprem Bölgesinde yarın (Salı) öğleden sonra Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Elazığ, Malatya ve Diyarbakır çevrelerinde Suriye kaynaklı toz taşınımı bekleniyor. Çarşamba günü ise öğle saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenen toz taşınımının Şanlıurfa’nın güney kesimlerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

ŞİDDETLİ RÜZGARA DİKKAT!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şöyle: “Rüzgarın; Salı günü Adana'nın kuzeyi, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya çevrelerinde güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/saat), Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Elazığ ve Diyarbakır’ da orta kuvvette (20-40 km/saat) esmesi bekleniyor. Toz taşınımı ve lodosun meydana getirebileceği hava kalitesinde düşme ve görüş mesafesinde azalma, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.


Yetkililer, “Çatı Uçması - Ağaç veya Direklerin Devrilmesi - Soba ve Doğalgaz Kaynaklı Baca Gazı Zehirlenmesi - Ulaşımda Aksamalar” gibi yaşanabilecek sorunlar nedeniyle Fırtınadan ve Baca Gazı Zehirlenmelerinden korunma yöntemlerinin uygulanması gerektiğini belirtti. (Mehmet Emin Danış)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER