banner48

OLAY YERİNE GELEN HIRSIZ YAKALADI

Bir kadına ait çanta ve poşeti çalıp kaçan yabancı uyruklu kâğıt toplayıcısı soruşturmayı izlemek için olay yerine dönünce yakalandı.

OLAY YERİNE GELEN HIRSIZ YAKALADI

Adıyaman’da bir kadına ait çantayı çalan şahıs, olay yerine geri dönünce Polis ekiplerince yakalandı.

Adıyaman, Yeni Mahalle İlkokuluna çocuğunu getiren Gülcan K. çocuğuyla konuştuğu esnada elinde bulunan çantasını ve içerisinde kıyafetlerinin olduğu poşeti okulun bahçe duvarının üzerine koydu.

Bir süre sonra çantasının ve poşetinin bir kağıt toplayıcısı tarafından alındığını fark eden Gülcan K., okulun güvenlik görevlisiyle birlikte şahsın peşinden koşmaya başladı.

Şahıs aldığı çanta ve poşetle beraber gözden kaybolunca durum Polis ekiplerine bildirildi. Kısa sürede bölgeye gelen Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Polis ekipleri bölgeyi çembere alarak civarda bulunan bütün kağıt toplayıcılarını tek tek durdurup kağıt toplama araçlarını aradı.

Araçlardaki atık malzemeler içerisinde çanta arayan Polis ekipleri civarda bulunan güvenlik kamera kayıtlarını da incelemeye aldı. Kamera kayıtlarının incelendiği esnada çantayı alan yabancı uyruklu şahsın olay yerine yeniden geldiği tespit edildi.

Polis ekipleri olay yerine yeniden gelen şahsı durdurarak Gülcan K.’ya ait çantaya ve poşete el koyarak çanta içerisindeki bir miktar para, ziynet ve önemli evrakların içerisinde olduğu poşeti eksiksiz bir şekilde teslim etti.

Çantasının kısa sürede bulanabileceğini tahmin etmediğini ve Polislerin çabaları sayesinde çantasına kavuştuğunu dile getiren Gülcan K., Polislere teşekkür etti.

Davacı ve şikâyetçinin olmaması nedeniyle kâğıt toplayıcısı G.S. serbest bırakılırken Gülcan K. ise olay yerinden ayrıldı. (İHA)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER