BAKAN IŞIKHAN; “DEVLETİMİZ MİLLETİMİZİN YANINDADIR”

Adıyaman Valiliğindeki Afet Koordinasyon Toplantısı’nın ardından gazetecilere, deprem felaketinin üzerinden yaklaşık 5 ay geçmesine rağmen acıların tazeliğini koruduğunu belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, deprem sonrasında Adıyaman başta olmak üzere tüm illerde istihdamın arttırılması, iş gücünün ve niteliğinin artırılması için çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

BAKAN IŞIKHAN; “DEVLETİMİZ MİLLETİMİZİN YANINDADIR”

Çeşitli toplantılar ve inceleme yapmak üzere Adıyaman’a gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Adıyaman’ı diğer şehirlerle birlikte tekrar ayağa kaldırmakta kararlı olduklarına söyledi.

“Hedefimiz Bölgede Çalışma Hayatını Yeniden Harekete Geçirmek”

Bakan Işıkhan, deprem bölgesinde yapılan iş yerleriyle ilgili; “Özellikle bölge illerimizin çalışma hayatını yeniden harekete geçirmek için 11 il kapsamında 57 lokasyonda 13 bin 319 iş yerinin yapılması hedefleniyor. Şu an 9 bin 134 iş yerinin yapımı tamamlanmış durumda, 4 bin 185 kadar iş yerinin ise yapımına başlandı. Adıyaman özelinde ise 768 iş yerinin yapılması planlanıyor, halihazırda 676 iş yeri ise yapılmış durumda. Bizler de Bakanlık olarak şehirlerimizin, istihdam olanaklarının geliştirilmesi, TYP gibi programların hayata geçirilmesi ve teşvikler noktasında gerekeni yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Adıyaman’ın iş gücü piyasasına dair güncel verileri ışığında Aktif İşgücü Programlarımızı nitelikli bir şekilde hayata geçirmek ve bu faaliyetlerimizden en yüksek verimi almak için gayret gösteriyoruz. Bu kararlılığımızı geçtiğimiz hafta açıkladığımız asgari ücret miktarımız ile bir kez daha ifade etmiş olduk.”

“Yaralarımızı Birlikte Saracağız”

Adıyamanlılara desteklerini sürdüreceklerini söyleyen Bakan Işıkhan, şöyle devam etti; “Sosyal Devletimiz, insana hizmeti onur sayan tüm sivil toplum kuruluşlarımız ve bütün kurumlarıyla milletimizin yanındadır. Bugüne kadar milletimiz, karşılaştığı tüm badireleri nasıl birlik ve beraberlik bilinciyle bertaraf ettiyse bugün de birbiriyle kenetlenerek bu afetin üstesinden gelecek ve yaralarımızı birlikte saracağız. Koordinasyon merkezinde gece gündüz uyumadan özveriyle çalışan tüm mesai arkadaşlarımıza şimdiye kadar ki hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, yapacakları faaliyetlerde başarılar diliyorum.” (HABER: Mehmet Emin Danış)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER