ALEVİLER TANRIVERDİ’YE “DEVAM” DEDİ

Karapınar Cemevi’nin Kongre Salonunda gerçekleşen kongreyle görevine yeniden seçilen Alevi Kültür Derneği Başkanı Rıza Tanrıverdi; “Adıyaman gerçekten de hoş görünün başkentidir. İlimizdeki hoşgörü manzarası bütün dünyaya örnektir” dedi.

ALEVİLER TANRIVERDİ’YE “DEVAM” DEDİ

Alevi Kültür Dernekleri Adıyaman Şubesinin genel kurulunda mevcut Başkan Rıza Tanrıverdi, yeniden başkanlığa seçildi.

Karapınar Cemevi’nin Kongre Salonunda gerçekleşen Genel Kurula Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı İsmet Kurt başta olmak üzere birçok siyasi parti temsilcisi, sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.

Dernek üyelerinin ve vatandaşların yoğun katılım sağladığı genel kurulda Rıza Tanrıverdi, yeniden Başkanlığa seçildi. İki adayın yarıştığı Genel Kurulda mevcut başkan Rıza Tanrıverdi 241, Mustafa Alkan ise 90 oy aldı.

Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı İsmet Kurt, dernek çalışmaları hakkında bilgi vererek, güven tazeleyen Rıza Tanrıverdi ve yönetimini kutladı.

Genel kurulda sonrasında açıklamada bulunan Alevi Kültür Dernekleri Adıyaman Şube Başkanı Rıza Tanrıverdi; “Kongremizden çıkan sonuç sonrasında yönetimimizle birlikte halkımıza hizmet edeceğiz. Derneğimizin Adıyaman Şubesine Başkan olduğum ilk günden bu yana hem öğrencilerimizin hem de halkımızın faydalanacağı hizmet binasını ilimize kazandırdık. Derneğimizin hizmet binası ve Cemevi’mizin yapımı için hayırsever vatandaşlarımızı bir bir gezerek bugün içerisinde hizmet verdiğimiz hizmet binamızı halkımıza kazandırdık. Böylesine önemli bir eserin ilimize kazanmasını sağlayan bütün hayırsever vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Adıyaman gerçekten de hoş görünün başkentidir. İlimizdeki hoşgörü manzarası bütün dünyaya örnektir. Cemevi’mizde düzenlediğimiz bütün programa bütün devlet erkânı, sivil toplum örgütleri, siyasi parti temsilcileri ve halkımız katılmaktadır. İlimizdeki en önemli sivil toplum örgütleri arasında yer alan derneğimiz birçok önemli programda da yer almıştır” dedi. (İHA)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER