ADIYAMAN’DA KAR SEVİNCİ

Uzun süredir kar yağışına hasret olan Adıyaman’da kar sevinci yaşanıyor. İl genelindeki bütün Belediye ve İl Özel İdaresi Ekipleri karla kaplanan kaldırımları, vatandaşlar düşmesin diye temizlerken özellikle köy yollarının kapanmaması için yoğun mesai başlatıldı.

ADIYAMAN’DA KAR SEVİNCİ

Mevsimin ilk kar yağışının yaşandığı Adıyaman kent merkezinde ve ilçelerinde yetişkinler çocuklar gibi kartopu oynayıp, kardan adam yaparak eğlendi.

İki gün boyunca devam eden yağmur yağışının ardından akşam başlayan kar yağışı kenti beyaza bürüdü.

Hava sıcaklığının eksi 1 dereceye kadar düştüğü kent merkezinde sabah uyanan vatandaşlar kar sürprizi ile karşılaştı. Kar kalınlığının 5 santimetre olduğu Adıyaman’da kartpostallık görüntüler ortaya çıktı.

Kar özlemi çeken çocukların yanı sıra yetişkinler de kar yağışını eğlenceye dönüştürdü. Kardan adam yapan ve kartopu oynayan yetişkinler çocuklar gibi eğlendi.

İl genelindeki bütün Belediye ve İl Özel İdaresi Ekipleri karla kaplanan kaldırımları, vatandaşlar düşmesin diye temizlerken özellikle köy yollarının kapanmaması için yoğun mesai başlattıldı.

Vatandaşlar, kar yağışıyla birlikte kentte çok güzel görüntülerin ortaya çıktığını belirterek, özlemle bekledikleri kar yağışına çok sevindiklerini dile getirdi. (İHA)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER