Adıyaman’da 40 Hektarlık Orman Yandı

Adıyaman’ın Gerger'in ilçesinin Cevizpınar Köyüne bağlı Sengeto Mezrasında dün saat 16:50’de başlayan orman yangını gece geç saatlerde kontrol altına alınabildi.

Adıyaman’da 40 Hektarlık Orman Yandı

Adıyaman’ın Gerger ilçesinde meydana gelen ve yaklaşık 40 hektarlık alanın zarar gördüğü orman yangınının gece geç saatlerde kontrol altına alındığı bildirildi.

Adıyaman ve Malatya’dan gelen ekiplerin müdahalesiyle gece geç saatlerde kontrol altına alınan meşelik alandaki yangının yüksek gerilim hattından kaynaklandığını ve çalılık örtüden başlayarak ormana yayıldığı belirtildi.

Gece konuyla ilgili bir açıklama yapan AK Parti MKYK Üyesi ve Adıyaman Milletvekili Doç. Dr. Resul Kurt, dün saat 16:50’de başlayıp rüzgarın etkisiyle kısa sürede yayılan ve gece de devam eden yangına İtfaiye görevlilerinin yanı sıra çok sayıda asker, korucu ve vatandaşın müdahale ettiğini ifade etti.

Meşe ağaçlarının bulunduğu ormanda yaşanan yangının oldukça üzücü olduğunu belirten Milletvekili Resul Kurt; “Gerger ilçemiz Cevizpınar köyü Sengeto mezrasında, 13 Ağustos 2023, Pazar günü saat 16.50`de Meşelik alanda örtü yangını çıkmıştır. Yangın bütün Vatandaşlarımızda büyük üzüntüye sebebiyet vermiştir. Malatya ve Adıyaman ilimizden çok kalabalık ekipler bölgede yangına müdahale etmektedir. Gece görüşlü helikopter bölgede yok ama yangın söndürülemezse sabah erkenden helikopter yangına müdahale edecek. Yangına Orman İşletme Şefliğinden 5 adet Orman Müdahale Aracı, 2 adet Arazöz 13 Jandarma Personeli, 32 Güvenlik Korucusu ve 150 Sivil Vatandaşlarla birlikte müdahale edilmektedir. Ayrıca 1 Orman Müdahale Aracı, 1 Arazöz ve 1 İtfaiye Ekibi müdahale için yola çıkmıştır. Yangın söndürme çalışmaları devam etmektedir. Adıyaman'ımıza büyük geçmiş olsun" dedi. (HABER: Mehmet Emin Danış)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER