Adıyaman'da 32 Bin Konut Yılsonuna Kadar Teslim Edilecek

Adıyaman'da tamamlanan deprem konutlarının teslim töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, devam eden 32 bin konutun da yılsonuna kadar teslim edileceğini açıkladı.

Adıyaman'da 32 Bin Konut Yılsonuna Kadar Teslim Edilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman'da deprem konutları kura ve anahtar teslim töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman’da deprem konutlarının kura ve anahtar teslim töreninde depremzedelerle buluştu ve kurada ismi çıkan vatandaşlara anahtarlarını teslim etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman'da gerçekleştirilen deprem konutları kura ve anahtar teslim töreninde önemli açıklamalarda bulundu. İşte Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar:

Depremde Hayatını Kaybedenler: Adıyaman'da Asrın Felaketi olarak adlandırılan depremlerde 8,561 kişi hayatını kaybetti.

Yapılan Tespitler: Depremde yıkılan 6 binin üzerindeki binaya ek olarak, acil yıkılacak durumda 8 binin üzerinde ağır hasarlı bina ve toplamda 45 bin 305 hak sahibi belirlendi.

İnşası Süren Konutlar: Adıyaman'da 32 bin konutun inşası devam ediyor ve bu konutlar yıl sonuna kadar hak sahiplerine teslim edilecek.

İstihdam ve Savunma Sanayii Yatırımları: Türkiye'nin en hızlı büyüyen sektörü olan savunma sanayi yatırımlarının deprem bölgesine yönlendirilmesi amacıyla bir iskan ve istihdam projesi başlatıldı. Adıyaman'da savunma sanayi şirketlerinin ortaklığı ve TUSAŞ'ın koordinasyonunda laboratuvar, test alt yapısı ve kablo kolektör üretim tesisi kuruluyor.

Ekonomik Tedbirler: Aile yapısını güçlendirmek ve gençleri desteklemek amacıyla bir fon kurma sözü verildi. Başvuruların önümüzdeki haftalarda başlayacağı bu çalışmanın önceliği deprem bölgesindeki kadınlar ve gençler olacak.

Terör ve Provokasyonlar: Terör örgütleri aracılığıyla ülkede istikamet belirleme, huzursuzluk çıkarma, siyaseti yönlendirme çabalarına karşı Türkiye'nin artık eski Türkiye olmadığı vurgulandı. Türkiye'nin güvenlik ve ekonomik direncinin arttığı belirtildi.

Erdoğan'ın Adıyaman ziyareti, deprem sonrası yeniden inşa çalışmaları, konut teslim töreni, istihdam projeleri ve savunma sanayii yatırımları gibi konularda yapılan açıklamaları kapsamaktadır.

Kaynak : PHA

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER