İnternet Dolancıları Boş Durmuyor

Kanunlardaki boşluklardan faydalanarak iyi niyetli insanların iyi niyetini suiistimal eden internet dolandırıcılar haksız kazanç faaliyetlerine devam ediyor.

İnternet Dolancıları Boş Durmuyor

İnternet üzerinden ticaret yaparak dolandırıcılık yapanlar her gün yeni bir yöntemle faaliyetlerine devam ederken mağdurların çaresizliğine çözüm bulunamıyor.

En son, teknolojik ve elektronik ürünler pazarlamak kılıfıyla çok sayıda insanı mağdur eden İstanbul B. isimli bir şirket kuran şahısların konkordato ilan ederek hiçbirşey olmamış gibi hayatlarına devam ettiği iddia edildi.

Konuyla ilgili gazetemize bilgi veren bir okuyucumuz; "Konkordato ilan eden firmadan alacaklarımızı tahsil edemiyoruz. Yasalar onlardan yana, elimiz-kolumuz bağlı. Yetkililerden derdimize çözüm bulmalarını istiyoruz" dedi.

Mağdurların sayısının binlerce olduğunu ifade eden okuyucumuz, 41 bin üyeli firmanın kredi kartıyla veya havale alış-veriş yaparken peşin tahsilat yaptığını ve 7 ay boyunca çeşitli bahanelerle ürün teslimi yapmadığını ve geçen ay konkordato ilan ettiğini belirtti.

Okuyucumuz şöyle devam etti; "İnternet üzerinden satış yapan istanbul B... 7 aydır sipariş alıp insanları oyalayıp sonrasında da ürünü göndermeyerek mağdur etti. İnsanlar para iadesi isteyince para iadesi yapmayıp 22 Temmuz 2020'de konkortado ilan etti. Bir nevi 7 ay insanlardan para toplayıp vurgun yaptıktan sonra konkordato ilan etti. Böylelikle konkordatoyla birlikte geçici komiser atanınca geriye dönük iadelerin hiçbiri yapılamıyor. Bunlar organize bilinçli ve hileli şekilde konkordato ilan etti. Ne hikmetse yetkililerden kimseden ses çıkmadı . Bu şirket denetlenmedi, sonuçta binlerce mağdur yaratıldı. Sesimizi medya aracılığıyla duyurmak istiyoruz; fakat sesimizi duyan yok."

Bir borçlunun ticari durumunun sarsılmış olmasıyla alacaklıların, alacaklarını belli bir plana göre almaları konusunda kendi aralarında vardıkları ve mahkemece onaylanan anlaşmaya konkordato denir. (ADH)

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2020, 17:24

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER