ADIYAMAN ATATÜRK İLKOKULU ETWİNNİNG PROJESİNDE

Dünya genelinde 43 ülkeden katılımcıların olduğu Etwinning Portalında bulunan Brain Team (Zeka Oyunları) etkinliğinde ilimizi Adıyaman Atatürk İlkokulu temsil ediliyor.

ADIYAMAN ATATÜRK İLKOKULU ETWİNNİNG PROJESİNDE

Türkiye dâhil 9 ülkeden katılımcılar tarafından Etwinning Portalında uygulanan Brain Team (Zeka Oyunlarında) Türkiye’den Adıyaman’la beraber 10 ilin faaliyet yaptığı bildirildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Adıyaman Atatürk İlkokulu 1/B Sınıfı Öğretmeni Hanife Karatoprak; “Dünya genelinde öğretmenlerin faaliyetlerine imkân veren Etwinning Protalında çeşitli başlıklarda etkinlikler yapılıyor. Biz, Adıyaman Atatürk İlkokulu 1/B Sınıfı olarak bu etkinliklerden Zeka Oyunları başlığında çeşitli faaliyetler yapıyoruz. Aynı anda, on binlerce öğrenci ve öğretmenleriyle canlı iletişim sağlayan öğrencilerimiz bilgi edinirken kendi birikim ve yeteneklerini sergileme fırsatı bulmuş oluyor. Bu öğrencilerimiz henüz birinci sınıftalar, yani küçük yaştan teknolojiyle tanıştılar ve en önemlisi de Avrupa’daki eğitim sistemine entegre oldular” dedi.

ETWİNNİNG PROJESİ NEDİR?

eTwinning, iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform sunmaktadır.

eTwinning, Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BİT) kullanımıyla okullar için destek, araç ve hizmetler sağlayarak Avrupa’daki okullar arası işbirliğini teşvik eder. Ayrıca; eTwinning, eğitimciler için sürekli çevrimiçi Mesleki Gelişim için ücretsiz fırsatlar da sunmaktadır.

2005 yılında Avrupa Komisyonunun eöğrenme Programının ana hareketi olarak başlatılan eTwinning, 2014 yılından bu yana AB Eğitim, Öğretim, Gençlik ve Spor program olan Erasmus+'a, sıkı bir şekilde entegre edilmiştir.

Merkezi Destek Servisi, Avrupa'daki okullar, öğretmenler ve öğrenciler için eğitimi geliştiren 34 Avrupa Eğitim Bakanlığının uluslararası işbirliğinden oluşan European Schoolnet tarafından yönetilmektedir. Ayrıca eTwinning ulusal düzeyde 38 Ulusal Destek Kuruluşu tarafından desteklenmektedir.

ETWİNNİNG PROTALI

eTwinning portalı, eTwinning dünyasına giriş noktasıdır. 28 dilde kullanıma sunulmuş olan eTwinning.net’de; eTwinning ülkelerinden haberler, mesleki gelişim fırsatları, tanımayla ilgili bilgiler ve ayrıca başarılı projelerden örnekler sunulmaktadır. (ADIYAMAN DOĞRU HABER)

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2022, 20:58

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER