ATICILAR NEMRUT KUPASI İÇİN YARIŞTI

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonunun 2022 faaliyet programında yer alan Skeet Nemrut Adıyaman Kupası yarışmaları Adıyaman’ın ev sahipliğinde Sitilce Atış Poligonunda yapıldı.

ATICILAR NEMRUT KUPASI İÇİN YARIŞTI

Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Adıyaman Skeet Nemrut Kupası yarışmalarına Adana, Adıyaman, Kahramanmaraş, Konya ve Malatya illerinden 50 sporcu katıldı.

Adıyaman Skeet Nemrut Kupasına gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti ifade eden Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar,;“Türkiye'deki en iyi atış poligonlarından biri olan Adıyaman' da sizleri misafir etmenin gururunu yaşıyoruz. 3 gün süren yarışmalara Adıyaman ile birlikte 5 farklı ilden 50 sporcunun katıldığı müsabakalar büyük bir çekişme ile geçti. Büyük bir cekişme içerisinde geçen müsabakalar sonrası da  şampiyonlar kupalarını aldı.Ben ilimize gelerek müsabakalara katılan tüm sporcularımızı canı gönülden kutluyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Yarışmalar sonunda;

Büyük Erkekler kategorisinde Birinci Okan Yüce / Adana ikinci Mehmet Candan / Malatya Üçüncü ise Orhan Toklu / Adana

Yıldız Erkekler Kategorisinde Birinci Mustafa Batuhan Şanlı / Kahramanmaraş İkinci Muhittin Can Önür /Konya Üçüncü ise Harun Cömert/ Kahramanmaraş

Veteranlar Kategorisinde Birinci Fevzi Bener / Adıyaman ikinci Salim Canogullari / Adana üçüncü ise Ramazan Belli / Malatya

Yıldız Kadınlar Kategorisinde Birinci Havva Köşe / Kahramanmaraş

Genç Kadınlar Kategorisinde Birinci Ayşegül Zencir / Kahramanmaraş

Büyük Erkekler Takım Kategorisinde Birinci Adana ikinci Malatya ve üçüncü Adıyaman oldu.

(ADIYAMAN DOĞRU HABER)

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2022, 18:59

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER