SİYASETTE KAZANLAR KAYNIYOR!

(Bağımsız Kürsü)

18 HAZİRAN 2018’de, 24 HAZİRAN’da yapılacak Milletvekili seçimleri için, köşemizde şöyle bir yazı yazmışız ve demişiz ki;

KİMSE ADIYAMAN SAHİPSİZ DEMESİN!

BİRLİKTE BAKALIM, NE KADAR DA ÇOK SAHİBİMİZ VARMIŞ:

ADANA (01)

ADIYAMAN (02)

ADANA'NIN NÜFUSU:  2 milyon 216 bin 475

SEÇMEN SAYISI: 1 milyon 511 bin 884

ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI: 15

Yapılacak seçimlerde, mevcut Milletvekilleriyle birlikte AK PARTİ’den Milletvekili olmak isteyenlerin sayısı: 149

YA ADIYAMAN?

NÜFUS: 615 bin 691

MİLLETVEKİLİ SAYISI: 5

SEÇMEN SAYISI: 391 bin 115

AK PARTİ’den Milletvekili olmak isteyenlerin sayısı: 94

Görüyoruz ki, o dönemde memlekete hizmet aşkı ile yanan-tutuşan, daha sonrada isimleri hava attıkları kartvizitlerde kalan, bu memleketin sahibi ne kadarda çokmuş!

2023 seçimlerine şunun-şurasında pek de bir şey kalmadı. Siyaset kazanları kaynamaya başladı. Bilhassa ADIYAMAN merkez ve KÂHTA’da büyük çekişmeler olacağı, kendilerini bu kez listede görmeyenlerin kırgınlıkları su yüzüne çıkacağı, restleşmelerin olacağı bize gelen kulis bilgileri arasında.

Gazeteci ve aynı zamanda Alitaşı Mahallesi Muhtarı MUSTAFA İLİK, “Adıyamanlı ithal aday istemiyor” derken;

AK PARTİ’de “vekillik bizim hakkımız” diyenler, suskunluğunu korurken, belli noktalardan gelecek işaretlere göre tavırlarını koyacaklarını belirtiyorlar.

Bu dönemde de VATAN- MİLLET- SAKARYA diyerek, geçen seçimlerde olduğu gibi rekor seviyede Aday Adayı çıkacak mı? Bekleyip göreceğiz!

Bu güne kadar bu memleketin sorunları için bir kelime etmeyenler, kendisi ve yakınları için makam-mevki ve rant hayalleri kuranlar, kartvizitlerine yine “AK PARTİ Milletvekili Aday Adayı” yazdırarak yollara düşecekler. Birer memleket sever olarak bu memleketin sorunlarını çok iyi bilen kişiler olduklarını, çözüm yollarının kendilerinde olduğunu, milletin gözünün içine baka baka söyleyip makamlarına makam katmak için nutuklar atacaklar! AK PARTİ yöneticileri bile bu kartvizit Aday Adayları karşısında şaşıp kalacak!

EVET, Parti içerisinde önemli bir kesim şimdilik suskunluğunu korurken, AK PARTİ’den Aday Adaylığını ilk olarak Turgut Reis Mahallesi Muhtarı ABDULKADİR GEYLANİ TAŞ eğmeden-bükmeden açık ve net bir şekilde açıkladı.

“ADIYAMAN’DAN, ANKARA’YA KÖPRÜ OLACAĞIM, BUNU DA AK PARTİ’NİN NEFERİ OLARAK YAPMAK İSTİYORUM” dedi. Ve ilk çıkartmasını ANKARA’ya yapıp, siyasilerle güzel fotoğraflar paylaşarak, övgü dolu açıklamasını da yaptı!

 SEÇİMLERDE büyük deneyim ve tecrübe sahibi olan Muhtar DEDİ Kİ:

“ ADIYAMAN'IN olmazsa olmazı, GÜNEYDOĞUNUN parlayan güneşi AHMET AYDIN BEY’DİR. AHMET BEY olmazsa ADIYAMAN kaybeder, VEKİLİMİZ olmazsa ADIYAMAN 10 yıl geriye gider.”

Bilindiği üzere, Muhtar TAŞ’IN AK PARTİ’YE hizmetleri çoktur. Türkiye’de ilk defa bazı muhtar arkadaşlarını yanına alarak DOLAR eylemi yapmıştı. DOLARLARA burun silip yaktıktan sonra ayaklar altına alıp ezmişlerdi.

Cumhurbaşkanı ADIYAMAN’a geldiğinde de Havaalanı yolunda PANKART açmış, “SANA BİR DEĞİ, BİN MUHTAR KURBAN OLSUN” demişti!

Mahmut TEKİN

YORUM EKLE