YENİDEN REFAH ÜÇ YAŞINDA

Partisinin üçüncü kuruluş yılı nedeniyle bir açıklama yapan Yeniden Refah Partisi Adıyaman İl Başkanı İsmail Demir; “Partimizi kurarken binlerce yol arkadaşımızla birlikte yaşadığımız heyecan, merhum Liderimiz Profesör Doktor Necmettin Erbakan Hocamızın 1969’da başlattığı kutlu yürüyüşün ilk adımlarının heyecanı ile aynı heyecandı” dedi.

YENİDEN REFAH ÜÇ YAŞINDA

Yeniden Refah Partisi Adıyaman İl Başkanı İsmail Demir, partisinin üçüncü kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir açıklama yaptı.

Açıklamasında parti kuruluş çalışmalarına değinen İsmail Demir; “Yeniden Refah Partimizi kurarken binlerce yol arkadaşımızla birlikte yaşadığımız heyecan, merhum Liderimiz Profesör Doktor Necmettin Erbakan Hocamızın 1969’da başlattığı kutlu yürüyüşün ilk adımlarının heyecanı ile aynı heyecandı. Partimizi kurarken, yola çıkarken karşılaşacağımız zorlukları biliyorduk. Birinci 40 yılı bizzat yaşadığımız için, ikinci 40 yılda da nasıl engellerle karşılaşacağımızı, hangi sıkıntılarla karşı karşıya kalacağımızı, bu yolun uzun ve meşakkatli bir yol olduğunu, bu yolda yürümenin zor ve zahmetli olduğunu biliyorduk. Bütün zorluklara karşın sabrın, mücadelenin, kararlılığın, azmin, cihat şuuruyla çalışmanın, Milletimizi, tüm İslam Âlemi’ni ve tüm mazlumları maddi ve manevi sıkıntılarından kurtarma heyecanının, imanın ve inancın karşısında hiçbir beşeri gücün duramayacağını da biliyorduk ve bu şuurla yola çıktık. Daha ilk günden itibaren en gür sedayla haykırdığımız gibi; Biz bu yola çıkarken dış güçlere, holding patronlarına, medya patronlarına güvenerek yola çıkmadık, biz önce Allah’a sonra da bu aziz millete güvenerek yola çıktık. Yeniden Refah Partimizin daha ilk adımlarında takip edeceğimiz siyaset anlayışını da tanımladık” diye konuştu.

İsmail Demir, şöyle devam etti; “Geldiğimiz noktada Yeniden Refah Partimizin Türkiye genelinde yüz binlerce teşkilat mensubuyla var olan, çalışan, ülkemizin ve milletimizin geleceği için projeler, çözümler üreten büyük bir teşkilat haline geldiğini görmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Bugün itibariyle 81 ilimizde, 900’den fazla ilçemizde teşkilatlarımızı kurduk.” (ADH)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER