Tutdere; “Hepinizin Başkanıyım”

47 yıl sonra Adıyaman’da ikinci kez CHP Belediye Başkanlığı seçimlerini kazandı. Yeni Başkan Abdurrahman Tutdere; “Bu saatten sonra kimse Adıyaman’a sahipsiz diyemeyecek” dedi.

Tutdere; “Hepinizin Başkanıyım”

31 Mart Yerel Seçimlerinde Adıyaman’ın Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Tutdere oldu. 47 yıl sonra Adıyaman’da ikinci kez CHP Belediye Başkanlığı seçimlerini kazandı.

CHP Adıyaman Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Tutdere, kesin olmayan sonuçlara göre Adıyaman’ın yeni Belediye Başkanı oldu. Tutdere’nin başkanlığı ile Cumhuriyet Halk Partisi, Adıyaman’da 47 yıl aradan sonra (1977 yerel seçimleri) ilk kez belediye yönetimini aldı.

“HEPİNİZİN BAŞKANIYIM”

Tutdere, zafer konuşmasını, Seçim Koordinasyon Merkezinin önünde, seçim otobüsü üzerinden yaptı. Adaylığının açıklandığı ilk günden beri, bir partinin değil Adıyaman’ın adayı olduğunun altını çizen Tutdere, zafer konuşmasında da kardeşlik ve birlik vurgusu yaptı.

Tutdere; “Tutdere, hepinizin adayıdır demiştim, 31 Mart’ta hepinizin başkanı olacak demiştim, ne mutlu sizlere hepinizin başkanı oldu” dedi.

“ZAMANI GELİNCE ADIYAMAN HESAP SORAR DEMİŞTİK”

Her fırsatta, 6 Şubat depremlerinde Adıyaman’ın sahipsiz bırakıldığına da değinen Tutdere; “Ne güzel bir iş yaptınız. Bu memleketin sesini cihana duyurdunuz. Artık bu saatten sonra kimse Adıyaman’a sahipsiz diyemeyecek. Artık Adıyaman halkının mücadelesini herkes saygı ile karşılayacak. Adıyaman, mazlum insanların şehridir. Kardeşliğin şehridir ama kimseye Adıyamanlının ferasetiyle oynamasın demiştik, zamanı gelince Adıyaman hesap sorar demiştik. İşte bugün Adıyaman, tarihten gelen adının hakkını verdi; yaman bir şehir olduğunun hakkını verdi” diye konuştu.

“BELEDİYE HALKIN BELEDİYESİ OLACAK”

Yarından itibaren vakit kaybetmeden çalışmalara başlayacaklarını dile getiren Tutdere, “Belediye artık halkın belediyesi olacak, Adıyaman’ı hep birlikte yöneteceğiz” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER