Milletvekili Alkayış; "Muhtarlara Güvenimiz ve İnancımız Tamdır"

Adıyaman Muhtarlar Federasyonu Başkanı Abdülkadir Geylani Taş ve bir grup Adıyamanlı Muhtar AK Parti Adıyaman Milletvekili Mustafa Alkayış’ı TBMM’deki makamında ziyaret etti.

Milletvekili Alkayış; "Muhtarlara Güvenimiz ve İnancımız Tamdır"

Adıyaman Muhtarlar Federasyonu heyetini TBMM'de konuk eden AK Parti Adıyaman Milletvekili Av. Mustafa Alkayış; “Muhtarlarımıza olan güvenimiz ve inancımız eskiden olduğu gibi bugün de tamdır” diye konuştu.


Görüşmede söz alan Adıyaman Muhtarlar Federasyonu Başkanı Abdülkadir Geylani Taş; "Biz Adıyamanlı Muhtar heyeti olarak, bugün Gazi Meclis’imizde AK Parti Adıyaman Milletvekili Sayın Mustafa Alkayış’ı ziyarete gelmiş bulunmaktayız. Samimiyetine ve çalışkanlığına tanıklık ettiğimiz Sayın Vekilimiz Alkayış, Adıyaman’ın sorunlarını yakından bilen ve takip eden bir insan olduğu için Meclis’te kendisini ziyaret etmekten büyük bir memnuniyet duyduk. Amacımız, Adıyaman’ın sorunlarını Ankara’ya taşımak, bu sorunların Meclis’imizde tartışılmasını ve bunlara çözüm üretilmesini sağlamaktır. Bugün burada hiçbirimizin herhangi bir kişisel talebi yoktur. Bizim önceliğimiz Adıyaman’ın sorunlarının bir an evvel çözülmesidir. Biz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a güveniyoruz. Şu an birlik-beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemden geçiyoruz. Depremin yol açtığı can ve mal kayıpları çok büyüktür. Bizlere düşen, elimizden geleni yapmak ve Adıyaman’ın yeniden inşası için çalışmaktır. Sayın Vekilim Mustafa Alkayış, belirtmiş olduğumuz bütün sorunları tek tek not aldı, her biriyle yakından ilgileneceğini ve bunların takipçisi olacağını belirtti. Kendisine tekrar teşekkür ediyoruz" diye konuştu.


Muhtarların ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendilerine teşekkür eden AK Parti Adıyaman Milletvekili Mustafa Alkayış ise; "Bizler aynı memleketin insanı olarak, Muhtarlarımızla birlikte 6 Şubat depreminin ilk yaşandığı dönemde ve sonrasında büyük bir dayanışma içerisinde bulunduk. Hepimizin amacı; Adıyaman’ımıza katkı sağlamak, Adıyaman’ın sorunlarını çözmek ve Adıyaman’a yakışır bir dayanışma içerisinde olmaktır. Ben bu dayanışma ruhunu memleket sevdalısı olan Muhtarlarımızda görüyorum. Ellerini, hatta gövdelerini taşın altına koymaktan çekinmeyen muhtarlarımızın hepsine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Devletimizin vatandaşlarımıza en yakın kapısı olan Muhtarlıklarımız, insanımızın ilk olarak başvurdukları ve sorunlarını dile getirdikleri mercilerdir. Muhtarlarımız ve siyasetçilerimiz birbirlerine ne kadar yakın olursa vatandaşın sorunlarının çözümü de o ölçüde kolaylaşır. Gerek muhtarlarımız olarak sizlerin gerekse Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti hükümetinin özverili çalışmaları neticesinde memleketimizin bir an önce ayağa kalkacağına olan inancım tamdır. Daha güzel bir Adıyaman’a Muhtarlarımızın gayretleri ile ulaşacağız. Bizleri TBMM’de ziyaret eden Adıyaman sevdalısı Muhtarlarımıza ne kadar teşekkür etsem azdır. Hepinizden Allah razı olsun. Bu ziyaretleriniz, bizlere moral ve güç vermiştir. Bu vesileyle sizlerin nezdinde bütün Adıyamanlı kardeşlerimi en kalbi duygularımla selamlıyorum" dedi.

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER