Kenan Doğan; "Milli Birlik Krizi Yaşıyoruz"

AK Parti tarafından 18 yıldır uygulanan politikları eleştiren İYİ Parti Adıyaman İl Başkanı Kenan Doğan; "Başkanlık rejimiyle Türkiye bir devlet krizinin zirvesine çıktı. Yönetilemeyen bir sistem var, toplum ise tarihinde hiç olmadığı kadar ayrıştı ve düşmanlaştırıldı. Bir milli birlik krizi yaşıyoruz" dedi.

Kenan Doğan; "Milli Birlik Krizi Yaşıyoruz"

Ekonomi konulu bir basın açıklaması yapan İYİ Parti Adıyaman İl Başkanı Kenan Doğan, Başkanlık sistemi nedeniyle toplumun ayrıştığını ifade etti.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Kenan Doğan; "Bu gün bakıldığında büyük umutlarla desdeklenerek iktidara getirilen AKP Türkiye’yi 18 yıllık yönetimin sonucunda Cumhuriyet tarihinin en ağır ve içerisinden çıkılması oldukca zor olan çoklu krizine sürüklemiştir. Devlet krizi, milli birlik krizi, ekonomik kriz ve Suriyeliler başta olmak üzere 7 milyon sığınmacının yarattığı sığınmacılar krizi ülkemizin ve milletimizin sınırlarını zorluyor. Başkanlık rejimiyle Türkiye bir devlet krizinin zirvesine çıktı. Yönetilemeyen bir sistem var, toplum ise tarihinde hiç olmadığı kadar ayrıştı ve düşmanlaştırıldı. Bir milli birlik krizi yaşıyoruz.  Üretimden kopan rant ve soygun ekonomisi neticesinde ülke ekonomisi tarihinin en ağır krizini yaşıyor" dedi. 

Yaşanan krizin en büyük sebebi olarak 3 milyonu Suriye'de olmak üzere sayıları 10 milyonu bulan sığınmacıları işaret eden Kenan Doğan; "Ekonominin yönetiminden sorumlu olan Damat Bakanın Cumhurbaşkanına ekonomi ile ilgili doğru bilgiler aktarmadığı ileri sürülüyor. 5.3 milyonu Suriyeli, 7 milyon sığınmacı ve Suriye’de beslediğimiz 3 milyon Suriyeli olmak üzere toplam 10  milyon yabancı, kriz içindeki Türk ekonomisi üzerinde ağır baskı oluşturuyor. Görünen maliyet en az 80  milyar dolar. Bu paralar, Türk milletinin boğazından kesilerek Suriyelilere aktarılıyor, bize ise 'müslüman sabır eder' denilerek imanımız ve itikadımız üzerinden ülkemizin ve milletimizin düşürüldüğü  durumdan şikâyetçi olmamamız tavsiye ediliyor. Bu olayların tek sebebi ise kimsenin kimseye hesap vermediği ve herkesin kendisini sadece bir kişiye karşı sorumlu hissettiği Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemidir." (ADH)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER