banner48

KENAN DOĞAN; “EMEKLİLER SEFALETLE BOĞUŞUYOR”

Emekli maaşlarına resmi enflasyon rakamının da altında zam yapan iktidar partisini eleştiren İYİ Parti Adıyaman İl Başkanı Kenan Doğan; “Emeklilere Bayram İkramiyesi adı altında sadaka dağıtılıyor” dedi.

KENAN DOĞAN; “EMEKLİLER SEFALETLE BOĞUŞUYOR”

Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi iktidar partisi tarafından dağıtılacak olan 1.100 liralık Bayram İkramiyesi hakkında bir açıklama yapan İYİ Parti Adıyaman İl Başkanı Kenan Doğan, emekli maaşlarına resmi enflasyon rakamının da altında zam yapan iktidarın Bayram İkramiyesi adı altında verdiği zamsız 1.100 lira ile emeklilere resmen sadaka dağıttığını söyledi.

Açıklamasında emeklilere verilen Bayram İkramiyesinin enflasyona göre artması gerektiğini ifade eden Kenan Doğan; “Emekli maaşlarına resmi enflasyon rakamının da altında zam yapan iktidar, sayıları 14 milyona yaklaşan emeklileri enflasyon ve zamlara ezdirdi. Bu da yetmezmiş gibi bayram ikramiyesi adı altında verdiği 1.100 liranın enflasyona göre artması gerekirdi. Emeklilerimizin beklentisi yüksekti ancak hayal kırıklığı yaşadılar. Bu komik paraya iki kilo şeker, iki kolonya alınır başka yok. Yani, adı üstünde ikramiye. Emeklilerimiz ‘Eskiden ceplerimiz doluydu, her toruna ayrı ayrı harçlık verirdik, şimdi torunların gelmesini istemiyoruz, para vereceğiz diye. Yok, geçinemiyoruz’ diyorlar. Yazıklar olsun” dedi.

İktidar partisinin harcamalar konusunda adaletsiz davrandığına da değinen Kenan Doğan, şöyle devam etti; “Saraya milyonlarca lira para harcanıyor fakat emeklilere gelince ‘para yok’ diyorlar. En düşük ücrete zam yapıldığı kadar ikramiyeye de zam yapılmalıydı. Emekliler açlıkla, sefaletle boğuşuyor. 2018 ’de bu kanun çıktı, beş sene oldu, minimum 2 bin 500, 3 bin lira olması lazım. 1.100 lira sadaka gibi. Zaten SSK ve BAĞ-KUR emeklilerine enflasyonun ötesinde en ufak iyileştirme yapılmadı. Bu da iktidarın emeklilere bakış açısını gösteriyor. Bu yüzden herkes notunu verecektir. İnsanları suni ve güncel olarak aldatmaya yönelik, iyileştirme gibi görünen küçük ufak bir takım hareketler oluyor, bunlarda artık milletin gözünde hoş olarak görünmüyor. İnsanlar gerçeklerin farkında bir an önce hükümetin seçim sandığını halkın önüne koyarak vatandaşın duygu ve düşüncelerini öğrenip ona göre hareket etmesi gerekiyor. Kısacası güven tazelemesi gerekiyor ve biz şuna inanıyoruz ki artık vatandaşlarımızın nezdinde bu hükümetin bir kredisi kalmamıştır.” (ADIYAMAN DOĞRU HABER)

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2022, 22:43

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER