KAR ZARARLARI TELAFİ EDİLİYOR…

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programında Adıyaman'ın 273 projesinin desteklendiğini açıklayan TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, ayrıca Ocak ayında meydana gelen şiddetli kar yağışından zarar gören üreticilere de 7 milyon lira hibe verileceğini söyledi.

KAR ZARARLARI TELAFİ EDİLİYOR…

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, kar yağışından dolayı zarar gören üretici ve çiftçiler için Cumhurbaşkanlığı tarafından 7 milyon lira hibe gönderildiği açıkladı. (Son 22 yılın en sert geçen kışını yaşayan Adıyaman’da 18-25 Ocak tarihleri arasında aşırı kar yağışından dolayı birçok üretici ve çiftçinin sera, ahır ve çiftliği zarar görmüştü.)

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Ahmet Aydın; “Aşırı kar yağışından etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için yaptığımız tespit ve takipler neticesinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile tarım zararlarının karşılanması amacıyla 7 milyon lira acil yardım çerçevesinde hibe olarak çiftçilerimizin ve üreticilerimizin hesabına yattı. Hayırlı olsun. Cumhurbaşkanımız Recep TayyiP Erdoğan’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Rabbim her türlü afetten muhafaza eylesin” dedi.

Ayrıca, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programında Adıyaman’ın 273 projesinin kabul edildiğini açıklayan Milletvekili Ahmet Aydın, kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı çerçevesinde 260 alt yapı yatırımları, 13 ekonomik yatırımlar olmak üzere toplam 273 projenin kabul edildiğini açıkladı.

Kabul edilen projelerin çiftçi ve üreticiye hayırlı olması temennisinde bulunan Aydın; “Adıyaman’da toplam 273 proje kabul edilmiş olup 24 milyon 500 bin lira hibe desteği sağlanmıştır. Çiftçimize, üreticimize hayırlı olsun. Toplam proje bedeli 49 milyon 722 bin 208 lira olan projeler için 24 milyon 511 bin 104 lira hibe desteği sağlanmıştır” diye konuştu. (İHA)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER