İYİ PARTİLİ KARAASLAN’DAN SELÇUK ÖZDAĞ’A DESTEK

İYİ Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Mehmet Hakan Karaaslan, sosyal medya hesabından yaptığı bir açıklamada Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ve kısa süre önce onunla röportaj yapan gazeteci Orhan Uğuroğlu’na saldırılmasını kınadı.

İYİ PARTİLİ KARAASLAN’DAN SELÇUK ÖZDAĞ’A DESTEK

Önceki gün Ankara’da meydana gelen Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ve kısa süre önce onunla röportaj yapan gazeteci Orhan Uğuroğlu’na saldırı konusunda bir açıklama yapan İYİ Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Mehmet Hakan Karaaslan, bu tür saldırıların tasvip edilemeyeceğini ifade etti.

Konuyu sosyal medya hesabından yayınladığı bir açıklamayla değerlendiren Mehmet Hakan Karaaslan; “Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısına yapılan saldırıyı ve Gazetecilik görevini yapan arkadaşlara yapılan saldırıyı kınıyorum. Ülkemizin tekrar eski günlerdeki gibi kaba kuvvet ve farklı düşüncelere saygısı olmayan cahil ve basit insanlar tarafından alçakça yapılan şiddet ve baskılar ile yönetilemeyeceğinin anlaşılması gerekmektedir. Bizler, bu saatten sonra Afrika ülkeleri gibi olamayız, çünkü ülkemizde istense de istenmese de kendini geliştirmiş insanların varlığı bir hayli artmaktadır. İnsanların düşünce sisteminin değişmesi ile gelişmiş insanların bu tür davranışları kabullenmeyeceği, tasvip etmeyeceği aşikardır. Bu tür davranışları yüce milletimizin asalet ve görüşlerine bırakmak en etkili cevap olacaktır. Zamanla bu tür davranışların cevabını yüce milletimiz sandıkta verecektir. Bırakın herkes doğru bildiklerini anlatabildiği dile ile hakaret ve küfür etmeden paylaşabilsinler. Bunlar kültür düzeyimizi arttıracaktır. Herkesin aynı düşünmesi, aynı tip olması, aynı elbiseyi giymesi, aynı gömlekleri giymesi mümkün değildir. Devletimize ve milletimize, ülkemize zarar vermeden, ben de varım diyen herkes fikirlerini özgürce açıklamalıdır” dedi. (ADH)

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2021, 16:58

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER