banner29

İYİ PARTİDEN VALİ KONAĞI AÇIKLAMASI

Aynı zamanda eski İl Genel Sekreteri olan İYİ Parti Adıyaman İl Başkanı Kenan Doğan, Vali Konağının yıkılmasına karşı olduklarını açıkladı.

İYİ PARTİDEN VALİ KONAĞI AÇIKLAMASI

Adıyaman Vali Konağının yıkılarak yerine 9 katlı bir binanin yapılacağına dair haberler konusunda bir basın açıklaması yapan İYİ Parti İl Başkanı Kenan Doğan, buranin olduğu gibi korunarak Adıyaman Evi yapılmasını istedi.

Karar şu an itibarı ile bildiğimiz Adıyaman'ın en eski modern binasının yok edilmesine yönelik bir karar, yani adres tarifinde dahi sık sık kullandığımız bir bina. İşin doğrusu Sayın Vali Mahmut Demirtaş döneminde büyük bir para harcayarak tamamen yenilendi ve hizmete sunuldu. Şimdi birileri burayı ana bulvara cephe olmamasına rağmen amacı, belli bir hizmete sunmak üzere imar değişikliği teklifinde bulunmuş ve ilgili kurum da istek kamudan geldiği için önüne-arkasına bakmadan Meclis'ten geçmesini sağlamış. Şimdi soralım; bu istek siyasi gücü olmayan bir garibandan gelseydi, düzenleme aynı şekilde yapılırmıydı? Bence hayır. Neyse asıl konu bu değil, asıl olan bu bina Vali tarafından terkedilmesi halinde Adıyaman yöresel yemeklerinin yapıldığı, harfane gecelerinin düzenlendiği il dışından gelenlerin ağırlanabileceği bir mekân olarak düşünülüyordu. Daha önceki İl Özel İdaresi yöneticileri, İl Genel Meclisi Üyeleri ve Sayın Valilerin düşüncesi bu yöndeydi. Ne oldu, kim etkiledi ve kararın bu şekilde alınmasına sebep olundu? Şimdi asıl olan bu duruma sebep olan şahısların kim olduğu ve asıl planın ne olduğunu araştırıp ortaya çıkarmak. Saygılarımla kamu oyuna duyurulur." (ADH)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir Taşar
Kadir Taşar - 12 ay Önce

Sayın il Başkanımız Kenan Doğan 'ın açıklamalarını yerinde olduğunu ve kendilerini destekliyoruz.

SIRADAKİ HABER