banner29

İBB’DEN TUT BELEDİYESİNE ARAÇ

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisinden destek isteyen Tut Belediye Başkanı Mehmet Kılıç’a verdiği sözü yerine getirerek Tut Belediyesine bir adet cenaze nakil aracı gönderdi.

İBB’DEN TUT BELEDİYESİNE ARAÇ

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Adıyaman’ın Tut ilçe Belediyesi’ne söz verdiği bir adet cenaze aracını gönderdi.

Kısıtlı imkanlarına rağmen Tut’a hizmet akışını aksatmayan ve bu konuda özellikle CHP’li belediyelerin desteğini arkasına alan Belediye Başkanı Mehmet Kılıç, ilçenin ihtiyacı olan cenaze aracını, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden talep etmişti.

Mehmet Kılıç ile geçtiğimiz Ekim ayında görüşen Ekrem İmamoğlu, ilçenin acil ihtiyaçlarını öğrendikten sonra, İBB Mahalli İdareler Koordinatörü Bülent Akköse’ye, gerekli desteğin sağlanması konusunda talimat vermişti.

Ekrem İmamoğlu, Mehmet Kılıç’a verdiği sözü yerine getirdi ve tam teçhizatlı, donanımlı cenaze nakil aracını Tut Belediyesi’ne gönderdi.

İmamoğlu, Başkan Kılıç’ı da arayarak, Tut’a bundan sonraki süreçte de desteklerinin süreceğini belirterek, Tut halkına selam ve sevgilerini iletti.

Tut Belediye Başkanı Mehmet Kılıç ise, Ekrem İmamoğlu’na bu jestinden dolayı teşekkür ederek  kaynaklarını verimli kullanan bir belediye olarak, bazı eksiklerini hibe yoluyla temin etmeye çalıştıklarını ifade etti.

İlçenin makine-ekipman parkını güçlendirmek için, ağabey konumundaki Büyükşehir Belediyelerinin desteğine ihtiyaç duyduklarını da belirten Mehmet Kılıç; “Başka belediyelerle de temaslarımız var. Onları da sonuçlandırmak üzereyiz. Amacımız Tut’a hizmet etmek” diye konuştu. (ADH)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER