ERDOĞAN’DAN KILIÇDAROĞLU’NA HELALLEŞME ADIMI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na açtığı 17 davayı geri çekti. Bu girişim Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan CHP Lideri KIlıçdaroğlu’na doğru “helalleşme” adımı olarak yorumlandı.

ERDOĞAN’DAN KILIÇDAROĞLU’NA HELALLEŞME ADIMI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na açtığı 17 davayı geri çekti ve 4 milyon 460 bin liralık tazminat tutarından vazgeçmiş oldu.

Tazminat taleplerinin 10 bin lira ve 1 milyon lira arasında değişen davaların içeri ise Kılıçdaroğlu'nun 2011-2016 yılları arasında mitinglerde ve toplantılarda yaptığı konuşmalarda Erdoğan'a yönelik hakaret içerikli söylemler konu edilmişti.

Miktar bakımından en yüksek tutarlı 1'er milyon liradan 3 ayrı davanın konuları ise Rehyanlı'daki patlama ve Uludere'deki saldırıların ardından hayatını kaybeden vatandaşların sorumlusu olarak Kılıçdaroğlu tarafından Erdoğan'ın gösterilmesiydi. Benzer bir diğer davada ise Erdoğan'ı terör örgütü elemanı yetiştirerek Suriye'ye gönderme suçlamaları oldu.

‘Erdoğan 15 Temmuz'dan sonra 17 davadan feragat etti'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun ‘helalleşme' çağrısını işaret ederek yaptığı konuşmada, Kılıçdaroğlu'na karşı açıp kazandığı davaları geri çektiğini fakat Kılıçdaroğlu'nun bu konuda bir kıymet bilmediğine değindi.

Erdoğan tarafından mahkemeye sunulan feragat dilekçesinde bir kereye mahsus şahsına yapılan her türlü saygısızlığı affettiğini vurguladı. (İHA)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER