CHP’Lİ BİNZET: “YARINLAR ADINA UMUTLUYUZ”

“Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” çerçevesinde bir araya gelen CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi ve Demokrasi ve Atılım Partisi temsilcilerinin ortaklaşa hazırladığı ve imzaladığı “Yarının Türkiye’si Mutabakat Metni” konusunda bir açıklama yapan’Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet; “Altı lider ve temsil ettiği değerler, fikir ayrılıklarını bir kenara bırakarak memleket için, aydınlık yarınlar için bir araya gelmiştir. Bu yarınlar adına umut vericidir” dedi.

CHP’Lİ BİNZET: “YARINLAR ADINA UMUTLUYUZ”

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, DEVA ve Gelecek Partisi Genel Başkanları tarafından imzalanarak kamuoyuna sunulan “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem'' içerikli “Yarının Türkiye’si Mutabakat Metni”  konusunda yazılı bir açıklama yapan CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet; “Bu karanlıktan çıkış ise toplumun farklı kesimlerinin bir araya gelmesi ve saygı ile sağlanabilir. O nedenle altı muhalefet partisinin liderlerinin bu anlamda üstlendiği sorumluluk çok kıymetlidir” dedi.

Yapılan çalışmanın Türkiye içinb bir umut olduğunu ekleyen Burak Binzet; “AKP ülkemizi derin bir karanlığa sürükledi. Bu karanlıktan çıkış ise toplumun farklı kesimlerinin bir araya gelmesi ve saygı ile sağlanabilir. O nedenle altı muhalefet partisinin liderlerinin bu anlamda üstlendiği sorumluluk çok kıymetlidir. Altı lider ve temsil ettiği değerler, fikir ayrılıklarını bir kenara bırakarak memleket için, aydınlık yarınlar için bir araya gelmiştir. Bu yarınlar adına umut vericidir. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi için atılan imza da bunun garantisidir. Artık AKP sonrası Türkiye konuşulmaktadır. Aydınlık günler yakındır. Bu kriz günlerinde, halkı yok sayan bir iktidarın var olduğu karanlık günlerde elini taşın altına koyan ve bir araya gelen parti genel başkanlarımıza, bu birliktelik için öncü olan Sayın Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkürü borç bilirim. Geliyor, gelmekte olan. Kazanan Türkiye olacak” dedi. (ADIYAMAN DOĞRU HABER)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
YORUMLAR
İhsan Özmen
İhsan Özmen - 1 yıl Önce

Sayın binzet Devletin

Sayın binzet yorumu okudum bu tür yayinlari halka yansıtmak önemli bildiri seklinde

SIRADAKİ HABER