BİNZET; “BU SANCILI SÜREÇTEN KURTULMAMIZ YAKINDIR”

Son zamanlarda ülke genelinde yaşanan ekonomik sorunun mevcut iktidarın yönetim anlayışından kaymaklandığını ifade eden CHP Adıyaman İl Başkanı yazılı bir açıklama yaparak ülkedeki ekonomik durumu yorumladı.

BİNZET; “BU SANCILI SÜREÇTEN KURTULMAMIZ YAKINDIR”

Döviz kurlarının ülke ekonomisine etkisi konusunda bir açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet; “Kötü yönetimin sonucu, kriz hallerinde daha da derinden hissediliyor" dedi.

Ülke ekonomisinin kötü yönetildiğini ifade eden Burak Binzet; “Bugün çok daha iyi görüyor ve anlıyoruz ki bir ülke kötü yönetildiğinde bunun sonuçları çok ağır oluyor. Öyle ki yaşanan bir kriz, bir olağanüstü hal o kötü gidişatı daha da hızlandırıyor. Bunun ceremesini de ne yazık ki halk çekiyor” ifadelerini kullandı.

Döviz piyasasındaki tutarsızlık konusunu örnek gösteren Burak Binzet, şöyle devam etti; “Döviz kuruna olanları hepimiz biliyoruz. Manasız ve akıl dışı bir politikayla ekonomi doktorluğuna soyunun AKP genel başkanı, attığı her adımla doları tavan yaparken, liranın değerini yok etti. Son bir hamleyle doları 13,50'lerde sabit tutan iktidar doların 2.00'dan buralara geldiğini unutarak çılgınlar gibi sevindi. Dolar iki ay içinde 10'lardan 18'lere çıkıp 13'lere inince bunu millete zafer gibi anlatmaya başladılar. Aynı bir elbisenin 100 liradan 200 liraya çıkıp daha sonra 150 liraya indirimle fırsat ve müjde diye satılması gibi bir politika içerisinde halkı aldatıyor AKP. Ancak ne yaparsa yapsın bu kötü yönetim bir şekilde kendisini ele veriyor. Bakınız şimdi de Rusya'nın Ukrayna'ya işgal girişimi başlar başlamaz döviz yine hızla artışa geçti. Eğer akla mantığa uygun politikalar izlenseydi, eğer bilimsel bir bakış açısı olan iktidar olsaydı bugün 83 milyon vatandaşın talihsizliği de bu tür krizlerin AKP iktidarı döneminde denk gelmesi. Hal böyle olunca sıkıntısı da daha büyük oluyor. Ama AKP'nin gidişi yakındır. Bu sancılı süreçlerden kurtulmamız yakındır. Geliyor, gelmekte olan." (ADIYAMAN DOĞRU HABER)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER