BESNİ’NİN YOL SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

AK Parti Besni İlçe Başkanı İsmail Sümer tarafından, geçtiğimiz hafta sonu Adıyaman'a gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na iletilen Besni’nin yol sorunlarını yerinde görmek üzere ilçeye gelen Karayolları Elazığ 8. Bölge Müdür Yardımcısı Ramazan Sis ve Teknik Ekibi incelemeler yaptı.

BESNİ’NİN YOL SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

Karayolları Elazığ 8. Bölge Müdür Yardımcısı Ramazan Sis ve Teknik Ekibi Besni’de incelemelerde bulundu.

Ziyarette, AK Parti İlçe Başkanı İsmail Sümer, AK Parti Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Öztürk, Haci Arslan, Emin Soydan Doğru, Salih Çakır ve Murat Güner hazır bulundular.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan AK Parti Besni İlçe Başkanı İsmail Sümer; "Göreve geldiğimiz günden bu yana ilçemizin sorunlarını tespit ederek bir bir çözümleme gayreti içerisindeyiz. Özellikle ilçemizde büyük bir sorun haline gelen yollarımızla ilgili bir takım girişim ve ziyaretlerde bulunmuştuk. Geçtiğimiz hafta sonu Adıyaman'a gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu’na sorunlarımızı iletmiştik. Sayın Bakanımızın talimatları sonrası Karayolları Elazığ 8. Bölge Müdür Yardımcısı Ramazan Sis ve Teknik Ekibi Besni’ye geldi. İlçemizdeki sorunlu olan yollarda teknik bir gezi yaptık. Trafik açısından tehlike arz eden, kaza kara noktası olarak tabir edilen muhtelif noktaları gezerek, yollarda yapılacak düzeltmelerle ilgili görüş alışverişinde bulunduk. Özellikle, 32 köy, 24 mezra ve 2 beldenin bağlantı yolu olan Besni-Üçgöz-Beşyol, Sarıyaprak-Suvarlı, Tetirli-A.Söğütlü-Çakırhöyük, Besni Viyadüğü, Besni-Gölbaşı, Besni-Adıyaman yolu 1 km’lik kalan yol yapımının bitirilmesi, Karagüveç köyü kavşak bağlantısının yapılması ve Köseceli Merkeze kavşak yapılması konusunda taleplerimizi tekrardan ilettik. İlçemizin bu önemli sorununa göstermiş oldukları ilgi alaka nedeniyle, başta Sayın Bakanımız Adil Karaismailoğlu olmak üzere, GMDK Başkanımız Sayın Ahmet Aydın ve Adıyaman Milletvekillerimize, Karayolları Genel Müdürümüz Sayın Abdulkadir Uraloğlu’na, Karayolları 8. Bölge Müdürümüz Sayın Ökkeş Ceylan’a, ilçemizde incelemelerde bulunan Karayolları Elazığ 8. Bölge Müdür Yardımcısı Ramazan Sis ve teknik ekibine ve Adıyaman Karayolları 87. Şube Şefi Emrullah Metin’e teşekkür ediyorum" dedi.

Karayolları Elazığ 8. Bölge Müdür Yardımcısı Ramazan Sis ise, sorunlu olan bölgelerde incelemelerde bulunduklarını, tespit edilen noktaların koordinatlarının alındığını ve teknik çalışmalara en kısa sürede başlayacaklarını dile getirdi. (ADH)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER