BAKAN AŞKIN BAK, DEPREMZEDE GENÇLERLE OYUN OYNADI

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden zarar gören Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta incelemelerde bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, depremzede gençlerle voleybol, masa tenisi ve halat çekme oyunu oynadı.

BAKAN AŞKIN BAK, DEPREMZEDE GENÇLERLE OYUN OYNADI

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden zarar gören Adıyaman ve Kahramanmaraş’ı ziyaret etti.

Yaraları süratle saracaklarını vurgulayan Bakan Osman Aşkın Bak; “Bütün milletimizin amacı bu. Herkesin çabası, desteği ortada. Bölgemizdeki diğer deprem illerimizi sanayisiyle, spor tesisleriyle, konutlarıyla, sağlık sistemiyle, her şeyiyle ayağa kaldıracağız” dedi.

Bakan Bak, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Adıyaman'da ilk olarak Valiliği ziyaret etti, şeref defterini imzaladı, Vali Osman Varol ile makamında basına kapalı görüştü.

Daha sonra Yunus Emre Mahallesi’ndeki K2A konteyner kentine geçen Bakan Bak, burada kalan depremzedeler ile görüşerek onların talep ve sorunlarını dinledi. Gençlerle voleybol oynayıp kurulan stantları gezen Bakan Osman Aşkın Bak, kitap kafede gençlerle bir araya geldi.

Bakan Osman Aşkın Bak, ziyaretinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Adıyaman'a bakanlıklarıyla ilgili konuları yerinde tespit etmek üzere geldiklerini söyledi.

Önceliklerinin depremzedeler, gençler ve sporcular olduğunu kaydeden Bakan Osman Aşkın Bak, Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki yurtların hem pandemi hem de deprem döneminde çok önemli bir görevi yerine getirdiğini ifade etti.

Bakan Osman Aşkın Bak; “Konteyner kentimize geldik. Tabii çocuklarımızın burada spor yapıyor olmaları, onlar için alanlar oluşturması için de çaba harcıyoruz. Mekanımız biraz dar ama genişledikçe yeni alanlar açıldıkça onlara da zaman geçirecekleri, spor yapabilecekleri imkanlar sağlamak amacındayız. Kızlarımız çok başarılı, tebrik ediyorum, güzel bir voleybol alt yapısı oluşturmuşlar. Buradaki depremzede vatandaşlarımızın çocukları da spordan faydalansın, etkinliklerde yer alsınlar ki depremin yaralarını süratlice saralım” diye konuştu.

“YARALARI BİRLİKTE SARACAĞIZ”

Adıyaman'da 8 bine yakın yurt kapasitelerinin bulunduğunu bunu artırmak için çaba harcadıklarını bildiren Bakan Osman Aşkın Bak, şunları kaydetti; “Kabinemizin, hükümetimizin önceliği deprem bölgesindeki yaraları süratle sarmak. Bunun için de bütün bakanlarımız kendi konularıyla alakalı temaslarda, tespitlerde bulunmak için bölgeye geliyorlar. Yaraları hızla saracağız. Deprem konutlarımız burada da diğer illerimizde de süratle yükseliyor. Voleybolcularımızı görünce, Voleybol Milli Takımı'mızın dünya şampiyonu olması da bizleri gururlandırdı. Kızlarımız da voleybolu sevmişler, güzel bir atmosfer. Biraz da onlarla voleybol oynadık. Bir, iki manşet yaptık. Gelecek güzel olacak, yaraları süratle saracağız hepimizin amacı bu. Bütün milletimizin amacı bu. Herkesin çabası, desteği ortada. Adıyaman'ımızı, bölgemizdeki diğer deprem illerimizi sanayisiyle, spor tesisleriyle, konutlarıyla, sağlık sistemiyle, her şeyiyle ayağa kaldıracağız.”

Bakan Osman Aşkın Bak, hasar gören spor tesislerinin onarımı konusunda çalışma yaptıklarını dile getirerek, Adıyamanspor'un sahasıyla ilgili talepleri de süratle gerçekleştireceklerini kaydetti.

Bakan Osman Aşkın Bak Adıyaman’ın ardından Kahramanmaraş’ı ziyaret etti.

Adıyaman’daki temaslarını tamamlayan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, daha sonra Kahramanmaraş’a geçti. Valiliği ziyaret eden Bakan Bak, Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Avşar Yerleşkesi KYK yurtlarının olduğu alanda incelemelerde bulundu.

“300 BİNE YAKIN VATANDAŞIMIZI MİSAFİR ETMİŞİZ”

Deprem sürecinde yaklaşık 300 bin kişinin yurtlarda misafir edildiğini ifade eden Bakan Osman Aşkın Bak, şöyle konuştu; “Kredi Yurtlar Kurumu bizim en büyük faaliyet alanımız. Bizim yurtlarımız pandemi sürecinde yaklaşık 130-140 bin vatandaşımıza karantina sürecinde büyük görev yaptı. Birçok afette yangında sel baskınında yurtlarımız görev aldı. Şimdi dün Çanakkale'deki yangında gene vatandaşlarımızı yurtlarımıza aldık. Ondan önce Bartın'daki ve işte civar illerdeki selde yine. Vatandaşlarımız bizim yurtlarımıza gelen çalışan kamu personelleri gene bizim yurtlarımızda. Deprem sürecinde de yurtlarımızda yaklaşık 300 bine yakın vatandaşımızı misafir etmişiz. Şu anda da yaklaşık 60 bin yakın vatandaşımız Türkiye'nin dört bir yanındaki yurtlarda misafirimiz.”

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ü de makamında ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Kahramanmaraş'ta gençlerle buluştu. (HABER: Mehmet Emin Danış)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER