AYDIN; “SULAMADA MALİYET SORUNU GİDERİLDİ”

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın imzaladığı “tarımsal sulama amaçlı yapıların finansman maliyetlerin karşılanmasına ilişkin kararname”nin Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğini hatırlatan TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, bu kararnameyle Adıyaman’daki baraj, gölet ve sulama projelerinin finansman sorunlarının giderildiğini açıkladı.

AYDIN; “SULAMADA MALİYET SORUNU GİDERİLDİ”

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzaladığı “tarımsal sulama amaçlı yapıların finansman maliyetlerin karşılanmasına ilişkin kararname”yle Adıyaman’daki baraj, gölet ve sulama projelerinin finansman sorunlarının giderildiğini açıkladı.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Milletvekili Ahmet Aydın; “20 Mayıs 2022 tarihinde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile tarımsal sulama amaçlı yapıların finansman maliyetlerin karşılanmasına ilişkin kararname resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Adıyaman Koçali ve Gömükan Barajları başta olmak üzere Bebek 1 Pompaj Sulaması, Gözebaşı, Kınık, İncesu ve Karahöyük Gölet Sulamaları yapım işleri finansman maliyetleri ile ilgili olarak sorun giderilmiş bulunmaktadır” dedi.

Adıyaman’daki sulama projelerinin bir-iki yıl gibi kısa sürede tamamlanacağını da ekleyen Ahmet Aydın, şöyle devam etti; “Adıyaman'da asırlık projele olarak gördüğümüz başta Koçali Barajı ve diğer sulama projelerimiz ile birlikte ilimizin sosyo-ekonomik yapısına çok büyük katkılar sunacağına inandığımız projelerde yapım işlerinin hızlı bir şekilde tamamlanması için önemli bir karar Cumhurbaşkanımız tarafından imzalanarak yürürlüğe girmiştir. Toplam sulanacak alanlara baktığımızda bu kapsamda en çok Adıyamanımız faydalanacaktır. Bu projelerin finansman sıkıntısı olmayacağı gibi iki yıl gibi kısa bir sürede TOKİ marifeti ile bitirilmesi hedeflenmektedir. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Ziraat Bankası tarafından da ödeneğini sağlanacaktır.  Adıyaman’ın mümbit arazilerinin suya kavuşacağı bu muazzam projelerin finansmanının sağlanması ile baraj ve sulama projelerinin tamamlanarak ilimizdeki tarım arazilerinin yüzde 80’e yakını sulanabilir duruma gelecektir. Diğer taraftan, planlanan ve devam eden baraj ve sulama projelerimizi de Tarım ve Orman Bakanlığı ile DSİ nezdinde yaptığımız çalışmalarla takip etmeye devam etmekteyiz.  Bu vesile ile buradan bir kez daha bizden hiçbir konuda desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanlığımıza, Hazine ve Maliye Bakanlığımıza, milletvekillerimize, DSİ yetkililerine ve çalışanlarına, bürokratlarımıza ve Ak Parti teşkilatlarımıza şükranlarımı sunuyorum. “(ADIYAMAN DOĞRU HABER)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER