ALİ BABACAN, ADIYAMAN'DAYDI...

Deva Partisi İl Kongresi nedeniyle Adıyaman'a gelen Ali Babacan, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin hükümet icraatlarinda etkili olduğunu ifade etti.

ALİ BABACAN, ADIYAMAN'DAYDI...

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Adöyaman 1. Olağan Kongresine katılan Genel Başkan Ali Babacan, Kovid-19 vaka sayısında dünya üçüncüsü olduğumuzu söyledi.

Kurucu İl Başkanı Uğur Dündar ve Yönetim Kurulunun delegeler tarafından tescillendiği kongre nedeniyle Adıyaman'a gelen Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, şehir merkezindeki esnaflarla da sohbet etti.

Kovid-19 vaka sayılarının doğru açıklanmadığını ifade eden Ali Babacan; "Dün akşam hükumetin ilgili bakanı bir açıklama yaptı. Aylardır hepimizden gizlenen bu pandemiyle ilgili vaka sayılarını açıkladı. Son 24 saatteki vaka sayısının 28 bin 351 olduğunu söyledi. Tabii bu sayıya inanacaksak o ayrı mesele, geçtiğimiz haftalarda yaptığım pek çok konuşmada ben bu vaka sayısı açısından Türkiye'nin dünyada ilk 5'te olduğunu söylemiştim. Hatta tahmini rakamları da paylaşmıştım. Şimdi dün gece ortaya çıktı ki tahminlerimiz doğruymuş. Dün açıkladıkları rakam ABD ve Hindistan'ın hemen peşinden vaka sayısında dünyada 3'üncü olduğumuzu gösteriyor" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin hükümet icraatlarında etkin olduğunu ifade ederek AK Parti'yi eleştiren Ali Babacan, şöyle konuştu; "Hukuk reformu diyorlardı. Bakın kendi partileri içerisinde hukukun dillendirilmesine bile tahammül edemiyorlar. Çünkü onların zihnindeki hukuk başka bir şey. Muhalifleri susturmayı öyle bir alışkanlık haline getirdiler ki konuşan kendilerinden dahi olsa hemen susturuyorlar. Hadi anladık muhalefetle yarışıyorsunuz, bu yarışın adil bir yarış olmaması için zaten uğraşıyorsunuz, devletin televizyonunu hepimizin elektrik parasının altında faturayla ödediğimiz devletin televizyonunu muhalefete kapatıyorsunuz, elinizdeki iktidar olanaklarını kullanarak sesi çıkanları bastırıyorsunuz. Ama demek ki bu da yetmiyor. Kendi partilerindeki az sayıda sağduyulu onları bile susturmaya çalışıyorsunuz.Peki bunu ne zaman yaptılar? Küçük ortak kendi parti arkadaşlarına hakaret dolu açıklamaları yaptıktan sonra yaptılar bunu. Yüzde 10'luk genel başkan şu anda artık devleti de büyük ortağı da yönetir hale geldi. Kendi yapıları içindeki düzenlemelere kadar ne olacağına artık küçük ortak karar veriyor. Bu millet size bunun için mi oy verdi? Gidin partinizin anahtarını küçük ortağa teslim edin diye mi oy verdi? Hem büyük ortağın hem de devletin rotasını artık küçük ortak belirler hale geldi." (ADH)

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 21:44

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER