Ali Acar; “Sultangazi Yarım Kalan Sevdamdır”

2014 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediye Başkan Adayı olan Av. Ali Acar, 2024 yerel seçimlerine "Sultangazi yarım kalan sevdamın adıdır. İkinci bir mücadelenin meşalesini yakmak için buradayım" diyerek Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

Ali Acar; “Sultangazi Yarım Kalan Sevdamdır”

2014 yerel seçimlerinde CHP Sultangazi Belediye Başkan Adayı olan Av. Ali Acar, İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuş ve şu anda Adıyaman Gergerliler Federasyonu Başkanlığını sürdürüyor.


2014 yılından bu yana Sultangazi'de aktif siyasetin içinde olan Av. Ali Acar “Sultangazi Yarım Kalan Sevdamdır” diyerek 2024 yerel seçimleri için Sultangazi Belediye Başkan Aday Adaylık başvurusunu yaptı.


"İkinci bir mücadelenin meşalesini yakmak için buradayım" diyen Av. Ali Acar, hem ilçenin hem de partinin yakından tanıdığı bir isim.


İlçe Başkanlığında gerçekleştirilen programda bir selamlama konuşması yapan  Av. Ali Acar; "2014 yılında yarım kalan bir sevdamız için ikinci bir mücadele ateşini yakmak adına buradayım. 10 yıl sonra aynı mücadeleyi yeniden beraber vermek için karşınızdayım. On yıl önceye göre daha tecrübeliyiz ve sahada tanınırlığımız var. Bize bu imkân sunulursa bu kez başaracağımıza inancımız çok daha yüksek. Biz, sosyal demokrat bir partiyiz. Biz, insanlara eşit bakan, eşitlikçi bir anlayışla yaklaşan bir partiyiz. Ötekisi olmayan, kapalısı açığı, inananı inanmayanı  ortak yaşamda bir araya getirebilecek bir anlayışla siyaset yapan bir partiyiz. Dolayısıyla bu anlayışla çalışacak ve her yurttaşımızı kucaklayacağız. Sultangazi de ötekileştirilmiş, yok sayılmış, kendini ifade etmekten yoksun bırakılmış, yoksul bırakılmış. Tüm ezilen kesimlerin sesi olmak adına sahadayız ve sahada olamaya devam edeceğiz. Daha güçlü toplumsal bir birlik oluşması adına hep birlikte kol kola gireceğiz  ve o ezilenlerin, o mutsuz yığınların umudu olacağız. Demokrasinin vazgeçilmezi muhalefet partileridir. Biz uzun zamandır iktidar olmamış ana muhalefette olan bir partiyiz. Dolayısıyla Türkiye’de iktidar tarafından sürekli ötekileştirilen , düşmanlaştırılan bir zulme maruz kalıyoruz. Aslında hiç birimizin birbirinden farkı yok. Biz hepimiz bu ülkenin yurttaşlarıyız. Bu ülkede herkes eşit yurttaşlık hakkına sahiptir" dedi.


Yerel seçimlerin her zaman önemli olduğunu hatırlatan Av. Ali Acar, şöyle devam etti; "Bu önemin farkında olarak mücadelemize yorulmadan, umutsuzluğa düşmeden devam edeceğiz. Ben önce çekirdek ailemden 10 yıl sonra bu yola çıkmak için izin aldım ve kendimi Cumhuriyet Halk Partisine gönül vermiş yol arkadaşlarıma ve tüm Sultangazi'ye teslim ediyorum. Sosyal demokrat bir yerel iktidar kurup yaşanabilir bir ilçeyi inşa ederek tüm ülkeye sosyal demokrat yönetimin güzelliklerini gösterelim diyerek çağrıda bulunuyorum. Halkın iktidarını kurmak için ilk adımı atmaya davet ediyorum."


Konuşmanın ardından başvuru dosyasını ilçe Başkanlığına teslim eden Ali Acar’ı katılımcılar uzun süre ayakta alkışlayarak desteklerini ilettiler.

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER