AHMET AYDIN’DAN RECEP İÇME SUYU PROJESİ AÇIKLAMASI

Recep İçme Suyu Projesi hakkında bir açıklama yapan AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Çelikhan, Sincik, Kâhta ve Samsat’ın 163 mahalle, belde, köy, mezrası ile Samsat kent merkezinin içmesuyu ihtiyaçları karşılanacağını söyledi.

AHMET AYDIN’DAN RECEP İÇME SUYU PROJESİ AÇIKLAMASI

AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Recep İçme Suyu Projesi ile Çelikhan, Sincik, Kâhta ve Samsat’ın 163 mahalle, belde, köy, mezrası ile Samsat kent merkezinin içmesuyu ihtiyaçları karşılanacağını kaydetti.

Milletvekili Ahmet Aydın, Recep İçme Suyu Ana İsale Hattının ihalesinin imzalandığını belirterek; “Adıyaman’ımız ve ilçelerimizde içme suyu ve sulama alanında çalışmalarımız ilk gün olduğu gibi bugün de aralıksız devam etmektedir. Her bir hemşerimizin temiz, doğal, kaliteli su kullanımı için gayretlerimizi esirgemeden takiplerimizi neticelendiriyoruz.
Adıyaman Recep İçmesuyu Ana İsale Hattı işinin ihalesi 14.10.2020 tarihinde yapılmış olup ilgili firmayla 20.10.2021 tarihinde 87 milyon 120 bin TL bedel üzerinden 600 gün süre ile imzalanmıştır. Adıyaman’ın Recep köyündeki Değirmen 1 ve Değirmen 2 kaynaklarından alınacak olan 4,02 hm/yıl içmesuyu, DN 600-125 mm çap aralığında 80 kilometre uzunluğundaki çelik boru ile Çelikhan, Sincik, Kahta ve Samsat’ın 163 mahalle, belde, köy, mezrası ile Samsat şehir merkezinin içmesuyu ihtiyaçlarının karşılayacaktır.
Bu önemli yatırımın ilimize kazandırılması noktasında bizden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli, milletvekilli arkadaşlarımız ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunar, şimdiden hayırlara vesile olmasını temenni ederim” dedi.  (İHA)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adıyaman Mehmet pakır
Adıyaman Mehmet pakır - 1 ay Önce

Böyle hizmetleri görmek çok güzel

SIRADAKİ HABER