AHMET AYDIN MADENDE ÇALIŞTI

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Zonguldak’a giden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ahmet Aydın, madencilerle birlikte yerin 425 metre altındaki ocağa inerek martopikörle kömür çıkarmaya çalıştı.

AHMET AYDIN MADENDE ÇALIŞTI

Amelebirliğinin 100. kuruluş yılı dolayısıyla çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Zonguldak’a giden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ahmet  Aydın, madencilerle birlikte ocağa inerek martopikörle kömür çıkarmaya çalıştı.

Ziyareti esnasında maden işçilerinin ne büyük fedakarlıklarla ülke ekonomisine katı sunduğunu müşahade ettiğini söyleyen Bakan Yardımcısı Ahmet Aydın; “Ziyaret ettiğimiz Zonguldak’ta madenci kardeşlerimiz ile birlikte ocağa indik. Maden emekçisi kardeşlerimizin ne büyük fedakarlıklarla ülke ekonomisine katkı sunduklarını yerinde müşahade ettik. Yerin 425 metre altındaki maden ocağında çalışan işçi kardeşlerimizle gönül sofrasında buluştuk. Kömür damarının bulunduğu bölgede martopikörle kömür kazısını tecrübe ettik. Rabbim işlerini kolaylaştırsın” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın takdirleri ve hükümetin gayretleriyle Bakanlık olarak yer altı maden işlerinde çalışanların çalışma şartlarında iyileştirmeler yaptıklarını da hatırlatan Ahmet Aydın, şöyle devam etti; "Yapmaya da devam edeceğiz. Maden işçisi kardeşlerimizin çalışma sürelerini kısalttık. Özlük hakları ve ücretlerinde ciddi iyileştirmeler yaptık. İş sağlığı ve iş güvenliği tedbirlerini artırdık, artırmaya da devam edeceğiz. Daha önce meydana gelen maden kazalarında hayatını kaybeden şehit madenci kardeşlerimizin bir yakınının kamu kurumlarından istihdamını sağlıyoruz. Bakanlık olarak her zaman işçimizin yanında durmaya gayret ettik ve gayret etmeye devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koymuş olduğu 'Türkiye Yüzyılı' vizyonuyla da bu çabamız artarak devam edecektir. Her alanda olduğu gibi 'Türkiye Yüzyılı' vizyonumuzu çalışma ilişkilerinde de hayata geçireceğiz. Türkiye Yüzyılı, aynı zamanda işçilerimizin de yüzyılı olacaktır. Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdelemiş olduğu 2 bin maden işçisi alımını da inşallah en kısa sürede gerçekleştirmeyi planlıyoruz." (HABER: Mehmet Emin Danış)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER