KIZILAY’A YENİ KAN MERKEZİ

Adıyaman’da ki kan bağış merkezinin yetersiz olmasından dolayı Adıyaman Valiliği’nden Eski Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün yerini talep eden Türk Kızılay’ın talebi kabul edildi.

KIZILAY’A YENİ KAN MERKEZİ

Adıyaman Kültür ve Turizm Müdürlüğünün eski binasının bulunduğu alan Türk Kızılay’ına tahsis edildi. Buraya kan bağışı merkezi yapılacak.

Adıyaman Valiliği ve Bakanlığın uygun görmesinin ardından alan Türk Kızılay’ına tahsis edildi. Kızılay buraya kan bağış merkezi yapacak.

Türk Kızılay’ı Adıyaman Şube Başkanı Murat Bulut, mevcut kan merkezinde taze kan laboratuarının olmamasından dolayı kısıtlı imkânlar ile kan bağışının alındığını belirterek; “Plazma kan, beyaz kan ve kök hücre gibi işlemleri yapacak imkânımız olmadığı için çevre illerin laboratuarından faydalanıyorduk. Bu merkezin yapılmasıyla artık kendi laboratuarımızda çalışabileceğiz. Arsanın tahsis edilmesinin ardından Genel merkez tarafından buraya kan bağış merkezi yapılması için 4 milyon lira ödenek çıkartıldı. Yaklaşık bin metrekare kapalı alana sahip olacak binamız, 4 katlı olarak planlanıyor. Binanın proje çalışmaları sürüyor. Buranın tahsis edilmesinde Valimiz Mahmut Çuhadar ve AK Parti Milletvekili Ahmet Aydın’a destekleri için teşekkür ediyorum” dedi. (İHA)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER