banner32

ADIYAMAN’IN SAĞLIK SORUNLARI ÇÖZÜLÜYOR

* Bir süredir doktor eksikliği noktasında sıkıntı yaşayan Adıyaman’a Çocuk Nefroloji Uzmanı atandığını belirten AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın; “Şimdiye kadar tek doktorla hizmet verilen Tıbbi Onkoloji dalında da yeni bir Uzman Doktor göreve başladı” dedi. * İnşaatı devam eden 300 Yataklı Adıyaman Kadın ve Çocuk Hastanesi binası ile aynı alanda devam eden bir bina ile ilgili bilgi de veren Ahmet Aydın, yeni bina içerisinde Tüp Bebek Ünitesi ve Erişkin Yoğun Bakım Üniteleri oluşturulurken mevcut olan Yeni Doğan ve Çocuk Yoğun Bakım Ünitesinin yatak kapasitesinin arttırılacağını ve ayrıca aynı alandaki bir başka binada da Radyoterapi Hizmeti de verebilecek bir Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi kurulacağını ekledi.

ADIYAMAN’IN SAĞLIK SORUNLARI ÇÖZÜLÜYOR

Adıyaman’ın sağlık sorunlarının birer birer çözüldüğünü açıklayan TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Adıyaman Doğru Haber Gazetesi Sahibi Mehmet Emin Danış’ın sorularını cevapladı.

Adıyaman Kadın ve Çocuk Hastanesinde Çocuk Nefroloji Uzmanı yeni bir hekimin ve ayrıca şimdiye kadar tek doktorla hizmet veren 400 Yataklı Adıyaman Devlet Hastanesinde de yenbi bir Tıbbi Onkoloji Uzmanı doktorun göreve başladığını söyledi.

Adıyaman’da inşaatı devam eden 300 Yataklı Kadın ve Çocuk Hastanesinde Tüp Bebek Ünitesi ve Erişkin Yoğun Bakım Üniteleri’nin de hizmet vereceğini ekleyen Ahmet Aydın, mevcut olan Yeni Doğan ve Çocuk Yoğun Bakım Ünitesinin yatak kapasitesinin arttırılacağını eklediği açıklamasında; “Aynı kampuste bir de 10 yataklı Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi hizmete başlayacak” dedi.

Gazetemize konuyla ilgili detaylı bilgi veren Adıyaman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan Öz, da; “Bilindiği gibi ilimizde sağlık alanında yatırımlar devam ediyor, bu arada eksik hekimler konusunda da önemli adımlar atılıyor. Malum olunduğu gibi Çocuk Nefroloji Uzmanı eksiğimiz vardır, yeni bir hekim arkadaşımız göreve başladı. Ayrıca Tıbbi Onkoloji konusunda da tek doktorumuz vardı şimdi ikinci bir hekim arkadaşımız atandı ve her iki doktorumuz da göreve başladılar. Onkoloji ve Tüp Bebek çalışmalarında en önemli adım ise şu an inşaatı devam eden 300 Yataklı Adıyaman Kadın ve Çocuk Hastanemizin bitmesini müteakip atılmış olacak. Bu binamız her ne kadar resmiyette 300 yataklı ise de 360 yatak kapasitesine yükseltilebilecek bir konumda; bu nedenle bu binada Tüp Bebek Ünitesi ve Erişkin yani Anne Yoğun Bakım Ünitesi de oluşturulacak. Zaten mevcut olan Yeni Doğan ve Çocuk Yoğun Bakım Ünitemizin da yatak kapasitesi arttırılacak. Ayrıca söz konusu bina ile 400 Yataklı Adıyaman Devlet Hastanesi binasını alttan bir tünelle bağlayacağız. Ayrıca aynı alanda yapılan yeni bir binada da 10 yatak kapasiteli Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi oluşturulacak. Böylece şimdiye kadar sadece Kemoterapi imkânı olan ilimizde Radyoterapi yani halk tabiriyle Işın Tedavisi de yapılabilecek” dedi.

İnşaatı devam eden Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin 2023 yılının ilk 6 ayı içerisinde hizmete girmesi bekleniyor. (ADH)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER