banner29

ACI REÇETE ŞART OLDU...

Yok mu tebdil-i kıyafet denetleyecek bir "devlet büyüğü", gidin artık Adıyaman'daki sağlık merkezlerini, özellikle de 400 yataklı hastaneyi "cidden" ve "muhalefet gözüyle" denetleyin...

ACI REÇETE ŞART OLDU...

12 Mart 2020 tarihinde yazdığım ve özüyle bu yazımda da yinelediğim Adıyaman Devlet Hastanesi konusu ilimizin en çok konuşulan  meselelerinin başında geliyor.

Özellikle Koronavirüs pandemisinin doruğa çıktığı bu günlerde sağlık açısından (çaresizce) yetkililerin vereceği müjdeye odaklanan Adıyaman halkının ümitsizliğini gözlemliyorum.

Her birimizin çevresinden birer birer vefat haberleri gelirken çevremden gelen "başsağlığı" ve "taziye" mesajları almanın bunalımındayım..

En son teyzemin kızını Kâhta'da toprağa vermiş bir kardeşiniz olarak iktidardaki siyasilere ve bürokratlara soruyorum;

Virüsün dağılmasının en büyük nedeni yetersiz denetim değil de nedir?

Bakın ve görün artık; toplamda 300 bin bile olmayan merkez nüfusumuzun pandemi haritasındaki görünümü alkanlara bulanmış gibi..

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere'nin dediği gibi "bizim nüfusumuz ne ki" bu kadar insan kaybettik, bunca evimiz karantinada, bunca hemşerimiz "amansız" dertlerle boğuşuyor?

Bir şehrin hem "Şehr'ül Emin"i, yani Belediye Başkanı ve hem de "Allah korusun" ona birşey olursa onun yerine bakacak olan Belediye Başkan Vekili koronadan muzdaripse, acı ve endişeyle boğuşuyorsa daha ne bekliyorsunuz?

Lütfen sıkı tedbirler alın artık, acı reçete şart oldu..

Yok mu tebdil-i kıyafet denetleyecek bir "devlet büyüğü", gidin artık Adıyaman'daki sağlık merkezlerini, özellikle de 400 yataklı Adıyaman Üniversitesi (ADYU) Eğitim ve Araştırma Hastanesini "cidden" ve "muhalefet gözüyle" denetleyin...

Örneğin; MR, tomografi ve diğer hizmetleri talep edin ve görün.. hastanın biri yatıyor, diğeri kalkıyor? Her seferinde dezenfekte şartı yok muydu?

Lütfen bizi bu pandemi çıkmazından kurtarın..

Sancılar içinde giden hasta "acillik değilse" polikliniklerde sıra alamıyor, 182 dışında muhatap bulamıyor ve 182 de günler sonraya tarih veriyor..

Herkesin bir tanıdığı mı olacak, herkes vicdanlı doktora mı rastlayacak? "Sıran yoksa bakamam" sözünü hiç işittiniz mi?

Peki neden 82. Yıl Hastanemizin acili yok? Neden herkes pandeminin merkezi olan 400 Yataklıya mecbur?

Özel hastanelerin muayene ücreti "emekliye" 100 lira olmuş, haberiniz var mı?

Sahi, konunun başında değindiğim eski Devlet Hastanemizin projesi ne oldu?

Milletvekili Tutdere diyor ki, "projesi çizilmemiş bu arsanın şartlı bağışçısı olan sahipleri madem hastane yapmıyorsunuz arsamızı geri verin derse" ne olacak?

Bilmiyorsanız hatırlayayım:

Şehir merkezindeki, yıktırılan eski Adıyaman Devlet Hastanesi'nin arsası bağış yapan hayırsever Aile tarafından "sağlık" konulu bir yatırım şartıyla bağışlanmış...

Ancak aradan uzun bir zaman geçmesine rağmen yıkılan hastanenin yerine ne yapılacağına dair net bir açıklama yapılmadı...

Esas hibe şartların açıklanmaması nedeniyle kamuoyunda arsanın akibeti konusunda çeşitli yorumlar yapılmaya başlandı...

Vatandaşlar "gecikme sonucu arsanın sahiplerine geçmesi ve hastane dışında kullanılma ihtimali olabilir mi" diye sormaya başladı...

Yetkililerin bu konuyu net bir açıklamayla noktalamasını bekliyoruz...

Mehmet Emin Danış

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2020, 18:09

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER