150 YATAKLI HASTANE İHALESİ 26 TEMMUZ ‘DA

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Adıyaman kamuoyunda uzun süredir çeşitli spekülasyonlara neden olan 150 Yataklı Adıyaman Devlet Hastanesi inşaat ihalesinin 26 Temmuz, 2022, Salı günü yapılacağını açıkladı.

150 YATAKLI HASTANE İHALESİ 26 TEMMUZ ‘DA

150 Yataklı Adıyaman Devlet Hastanesi konsundaki tartışmalara son noktayı koyan TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, inşaat ihalesinin gelecek ay yapılacağını bildirdi.

Konuyla ilgili açıklamasında “Adıyaman için tarihi bir yatırıma imza attıklarını ifade eden” TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın; “Her zaman vazgeçilmez ve öncelikli icraatlarımız içinde yer alan sağlık yatırımları hız kesmeden ve kalıcı bir eser bırakma anlayışıyla devam etmektedir. Adıyaman ve ilçelerimize Ak Parti iktidarı süresince yapılan tarihi yatırımlara Allah’ın izniyle bir yenisini daha eklemenin mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz. Milletimizden ve hemşehrilerimizden aldığımız güçle şükürler olsun ki, sağlık alanında yapılan personel, yatırım, teknoloji, alt ve üst yapı hizmetleri her geçen gün katlanarak devam etmektedir. Bilindiği üzere, daha önce değerli hemşehrilerimizle paylaştığımız Adıyaman 150 Yataklı Devlet Hastanesi’nin projesi tamamlanmıştı. Şimdi de Adıyaman 150 Yataklı Devlet Hastanesi’nin inşaat ihalesinin 26 Temmuz 2022 tarihinde yapılacağını bildirmekten büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Söz konusu hastane ve yapımı devam eden Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’yla beraber Adıyaman’daki hastane yatak sayısının bin 700’e ulaşacağını ekleyen Ahmet Aydın, şöyle devam etti; “Adıyaman 150 Yataklı Devlet Hastanesi; 22.040 metrekare arsası bulunan Eski Devlet Hastanesi arsası üzerine, toplam 25.920 metrekare kapalı alana sahip olacak şekilde inşa edilecektir. Adıyaman 150 Yataklı Devlet Hastanesi’nde; 191 yatak, 68 poliklinik, 6 ameliyathane, 20 yetişkin ve Yenidoğan yoğun bakımı, 8 diyaliz hasta yatağı, 3 adet doğum salonu, 6 adet yeşil poliklinik, 32 adet acil müşahade, 2 triyaj odası, 10 adet palyatif bakım yatağı, 3 röntgen, 1 tomografi, 1 MR odası, son teknolojik deprem izolatörlü yapısı ile 197 araç kapasiteli açık otopark bulunacaktır. Malum olunduğu üzere, 2002 yılında ilimizde 710 olan yatak sayısı, 150 Yataklı Adıyaman Devlet Hastanemiz tamamlandığında ve devam eden Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile birlikte toplam 1.700’ün üzerine çıkacaktır. Bir kez daha Adıyaman 150 Yataklı Devlet Hastanesi inşaat ihalesinin hayırlı ve uğurlu olmasını dilerken, her alanda olduğu gibi özellikle sağlık yatırımlarında bizden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca'ya, milletvekili arkadaşlarıma, bürokratlarımıza, teşkilat mensubu arkadaşlarıma ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.” (ADIYAMAN DOĞRU HABER)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut Türkoğlu
Mahmut Türkoğlu - 2 yıl Önce

Ya kardeşim nereye yapılacağını söylesen ya bilen var bilmeyen var

ADIYAMAN DOĞRU HABER GAZETESİ
ADIYAMAN DOĞRU HABER GAZETESİ - 2 yıl Önce

Şehir merkezindeki yıkılan eski Adıyaman Devlet Hastanesi'nin yerine yapılacak.

SIRADAKİ HABER