VALİ KONAĞIMIZ YIKILMASIN..

Adıyaman Vali Konağının yıkılarak yerine 9 katlı bina yapılması girişimine Adıyaman Çevre ve Tanıtım Platformu (ÇETAP)'tan tepki. Konuyla ilgili açıklama yapan ÇETAP Başkanı Mehmet Emin Danış, binanın olduğu gibi düzenlenerek Müze veya Adıyaman Evi'ne dönüştürülmedini önerdi.

VALİ KONAĞIMIZ YIKILMASIN..

Gazeteci-Yazar Mahmut Tekin'in köşe yazısıyla gündeme getirdiği "Vali Konağı"nın yıkılarak yerine 9 katlı bina yapılması kararına ÇETAP'tan tepki.

Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan Adıyaman Çevre ve Tanıtım Platformu (ÇETAP) Başkanı Mehmet Emin Danış, söz konusu yerin yeniden düzenlenerek Müze veya Adıyaman Evi olarak değerlendirilmesini istedi.

Adıyaman'da bütün tarihi binaların birer birer yıkıldığını ifade eden Mehmet Emin Danış'ın basın açıklaması şöyle; "Gazeteci-Yazar Mahmut Tekin'in 26 Ekim 2020 tarihinde Adıyaman Doğru Haber isimli internet gazetesindeki köşesindeki 'YAPMAYIN, ETMEYİN YAZIK BU MEMLEKETE!...' başlıklı yazısını hayretle okuduk ve buradaki açıklamayı üzüntüyle karşıladık. Görülen o ki, Vali Konağını yıkıp yerine 9 katlı bir bina yapılacakmış. Bu konuda Sayın Mahmut Tekin tarafından yazılan açıklamalı makalede söz konusu 60 yıllık binanın yıkılmadan Müze veya Adıyaman Evi olarak değerlendirilmesi önerisi var. Biz, Adıyaman Çevre ve Tanıtım Platformu olarak, Gazeteci-Yazar Mahmut Tekin'in görüşüne katılıyoruz. Şehrin tarihini yansıtan, halkımızın anılarını yaşatan bu binanın yıkılmasına karşıyız. Yeni yapılan Hükümet Binasının karşısında, yenilenmiş ve nostaljik dokusunu yaşatan bir Müze veya Adıyaman Evi olarak değerlendirilmesini istiyoruz. Bu önemli konuda yetkililerin devreye girmesini ve Belediye Encümenin aldığı bu acı kararı durdurmasını talep ediyoruz." (ADH)

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2020, 15:01

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER