NURİ GÜLBEYAZ...

Yazar-Şair Cahit Zarifoğlu'nun adı da kalsın ama temel anlamda bir özelliği olmayan "ilkadım" kelimesi yerine bizim için manevi değeri olan Nuri Gülbeyaz'ın adını bu anaokulunun tabelasında görmek çok kişiyi sevindirecektir..

NURİ GÜLBEYAZ...

*******

Karapınar Mahallesinde kurulan Gülbeyaz Konutları bazı eksikleri olsa da bitti.. 22 blok ve 352 daireden oluşan bu siteyi kuranlardan biri de Rahmetli Nuri Gülbeyaz'dı..

2011 yılının başlarıydı, esas mesleği Emlakçılık olan Nuri Gülbeyaz'la, (o tarihlerde henüz 4 blokun inşaatı devam ederken) yolda karşılaşmıştık.. Aracım olmadığından "seni evine bırakayım" diyerek aracına davet etti..

Yolda sohbet ederken sitenin yanındaki 3307 ada ve 1 nolu parseli "okul yaptırmak üzere" belediyeye bağışladığını söyledi.

Kader bu ya, bu sohbetin üzerinden kısa bir süre sonra vefat etti.

Vefatını müteakip söz konusu arsanın "okul yapılmak üzere" Milli Eğitim Müdürlüğüne devredilmesi için Belediye Encümenine 30 imzalı bir dilekçe verdim.

05 Ekim 2011 tarihinde, yani tam 9 yıl önce konuyu gündeme alan Belediye Encümenin de onayıyla, site sakinlerinden Ramazan Güler'le birlikte okul için ilk adımları atmış olduk..

Bu işlemin ardından ödenek konusunda destek istediğim Milletvekili Sayın Ahmet Aydın'ın girişimleri de olumlu sonuçlanınca hedefe varmış olduk..

Şimdi o parselde Cahit Zarifoğlu İlkokulu ve İlkadım Anaokulu eğitim-öğretim hizmetine devam ediyor..

Ben isterdim ki, ahde vefa gösterilsin ve bu ilkokula veya anaokuluna rahmetli Nuri Gülbeyaz'ın adı verilsin..

Diyelim ki Yazar-Şair Cahit Zarifoğlu'nun adı da kalsın ama temel anlamda bir özelliği olmayan "ilkadım" kelimesi yerine (bizim için manevi değeri olan) Nuri Gülbeyaz'ın adını bu anaokulunun tabelasında görmek çok kişiyi sevindirecektir..

Bu vesileyle Rahmet Nuri Gülbeyaz'a da selâm ve dualar sunmak istedim.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 16:20

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan güler
Ramazan güler - 1 yıl Önce

Abi çok güzel olurdu Nuri abiyle tanışmak nasip olmadı ama aldı namı bence yaşamalı

Hakan
Hakan - 1 yıl Önce

Güzel düşünçe.

Mehmet Emin Danış
Mehmet Emin Danış - 1 yıl Önce

Bu konu için de imza toplanıp Adıyaman Valiliğine müracaat edin bence kabul edilir.

SIRADAKİ HABER