MÜSİAD’DAN ADIYAMAN’A HASTANE...

MÜSAİD tarafından 6 Şubat depreminde en çok zarar gören Adıyaman’ın yeniden ayağa kalkması çalışmaları kapsamında bir hastane yapılacağı ve konteyner kent kurulacağı açıklandı.

MÜSİAD’DAN ADIYAMAN’A HASTANE...

Deprem sonrası çalışmalarını anlatmak üzere bir basın toplantısı düzenleyen Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adıyaman İl Başkanı Abdulkadir Kurt, Adıyaman’a 100 yataklı bir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ile Konteyner Kent kuracaklarını açıkladı.

Deprem süreci boyunca AFAD’la işbirliği içerisinde çalışmalarını aksatmadan sürdürdüklerini söyleyen Abdulkadir Kurt; “Yaşanan büyük felakette MÜSİAD Yönetim Kurulu’ndan 2 üyemizi kaybettik. 6 Şubat depreminden sonra MÜSAİD olarak sahadaydık, yemek ve sahur dağıtımları yaptık, halen AFAD’la işbirliği halindeyiz. AFAD üzerinden sürece katkı vermeye devam ediyoruz” dedi.

Sağlık Bakanlığı tarafından yer tahsis edilmesi durumunda şehir merkezinde bir hastane yapacaklarını ekleyen Abdulkadir Kurt, şöyle devam etti; “Çok kapsamlı ve donanımlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi yapmak üzere bekliyoruz. 100 yataklı olarak planladığımız hastanemizin ödeneği hazır, tamamı Genel Merkezimiz tarafından karşılanacak. Ayrıca bir de konteyner kent kuruyoruz.”

Adıyaman’ın ve bölgenin yeniden ayağa kalkması için çağrıda bulunan Abdulkadir Kurt, sözlerini şöyle tamamladı; “Bu şehir hep beraber el-ele vererek kalkındırılabilir. Basınıyla, sanayicisiyle, STK temsilcileriyle, hep beraber süreci el-ele vererek götürmemiz gerekiyor. Buraya nasıl katma değeri yüksek sanayici çekebiliriz sorusuna çözüm üretmek amacıyla girişimlerimiz var. Depremde MÜSİAD üyelerimize ait Organize Sanayi Bölgesinde 17 fabrikamız zarar gördü, depremden önce 24 bin çalışanımız varken bugün 6 bin civarında çalışanımız var. Bu arada Adıyaman’la ilgili ilk günlerden bugüne kadar emek veren, mücadele eden herkese teşekkür ederiz.”

(Hatice Akgöz - Gündem 02 Gazetesi)

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2023, 11:07

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER