MENZİL ŞEYHİ VEFAT ETTİ...

Adıyaman'ın Kâhta ilçesine bağlı Menzil (Durak) Köyünde İslami tebliğ faaliyetlerini sürdüren ve kamuoyunda Menzil Şeyhi olarak bilinen Menzil Şeyhi Seyyid Abdülbaki Elhüseyni bir süredir tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

MENZİL ŞEYHİ VEFAT ETTİ...

Menzil Şeyhi Seyyid Abdülbaki Elhüseyni tedavi gördüğü hastanede yaşadığı sağlık problemleri sebebiyle vefat etti.


Menzil Şeyhi Seyyid Abdülbaki Elhüseyni bir süredir sağlık sorunları yaşıyordu. Tedavi gördüğü hastanede bugün saat 14.10'da hayatını kaybetti.


SEYYİD ABDÜLBAKİ EL-HÜSEYNİ KİMDİR?


Menzil Şeyhi Gavsı Sani Sultan Seyyid Abdulbaki El-Hüseyni 02.05.1949 yılında dünyaya geldi.


Peygamber soyundan gelen aile, Şah-ı Nakşibendi (k.s.)'ın Kasr-ı Arifan'da başlattığı irşadın ikincisini her türlü çileye rağmen, devam ettirmektedirler. Bu yüzden Menzil'e Seyda Muhammed Raşit (k.s.) dönemine ikinci Buhara demiştir.


Seyda Hazretleri (k.s.), Peygamber soyundan gelen Evlad-ı Resuldür. Dahası soy ağacı bakımdan Resul-i Ekrem'in (s.a.v.) 30’ncu göbekten torunudurlar.


Bu yüzden ehl-i beyt neslinden olmanın şuuruyla hayatını tanzim eden büyük bir zattı.


Gerek Gavs Abdülhakim Elhüseyni (k.s) gerek Seyda Muhamed Raşit ve gerekse Gavs-ı Sani Seyyid Abdulbaki Hz.leri ömrünü İslam yoluna Rıza-ı Bari hayatlarının parçası olmuş ve bu uğurda diyar diyar gezmişler ve bu uzun yürüyüşten sonra, Menzil en son durakları olmuştur. (HABER: Mehmet Emin Danış)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER