KUTSALIMIZLA OYNUYORLAR

Seccadelerdeki motiflerde gizlenen masonik (piramit, tek göz, şamdan, şeytan, ateş, haç ve/veya domuz) motifleriyle ilgili neden bir tedbir alınmıyor?

KUTSALIMIZLA OYNUYORLAR

Sosyal medyada sık sık gündeme gelen "islâmi değerlerin ayaklar altına alınması" konulu tepkisel mesajlar neden dikkate alınmıyor?

Yüce Allah'ın adının değişik motiflerle yolluk, paspas, halı ve kilimlere işlenerek ayaklar altına alınması yetkililerin dikkatini çekmiyor mu?

Seccadelerdeki motiflerde gizlenen masonik (piramit, tek göz, şamdan, şeytan, ateş, haç ve/veya domuz) motifleriyle ilgili neden bir tedbir alınmıyor?

Adamlar açık açık dini inançlarımızla dalga geçiyor, kutsalımızla oynuyorlar..

Dini inançlara yönelik bu tacizkâr davranışlara yönelik hukuksal yaptırım yok mu?

Kumaş, halı, kilim, başörtüsü, mendil, paspas ve perde üreticilerinin dini değerlere yönelik kışkırtıcı ve tacizkâr üretim yapmasına kanuni bir engel neden konulmuyor?

Türk Standartları Ensititüsü tarafından seccade, takke, cübbe, tesbih, rahle, Kur'an-ı Kerim kabı, kapağı ve kılıfı gibi dini araç-gereçler için Diyanet İşleri Başkanlığı görüş ve önerileri doğrultusunda standart belirlenmesi gerekiyor...

Perde, halı, kilim, yolluk, paspas gibi ürünlerde tacizkâr motifler gizlenmesi durumunda da kamu davası açılabilmelidir..

Bu tür girişimlerin önlenmesi için yasal dayanak oluşturmak da TBMM'nin gündemine geç olmadan getirilmelidir..

Bu ve benzeri sorunların ortadan kaldılması konusunda siyasi parti yetkilileri, özellikle milletvekillerinin hızlı bir çalışma yapmasını umuyor ve istiyorum..

Mehmet Emin Danış

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2020, 08:49

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin ZENGİN
Hüseyin ZENGİN - 11 ay Önce

Bu konu da hassas davranan bazı müslüman kardeşlerimiz yıllardır bu konuyu yeri geldilçe anlatıyorlardı.Ancak dikkate alınmıyordu.Belki de sosyal medyada dile getirmediklerinde ses getirmiyordu.

SIRADAKİ HABER