İGD Genel Kurulu Yapıldı

Yaklaşık 6 ay önce Gazeteci Metin Harıkçı başkanlığında kurulan Adıyaman İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneği (İGD) ilk genel kurulunu gerçekleştirdi.

İGD Genel Kurulu Yapıldı

Dernek binasında gerçekleştirilen Adıyaman İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneği (İGD) birinci olağan genel kurul toplantısında Metin Harıkçı yönetimindeki tek liste kabul edildi.

Divan Başkanlığını Mehmet Güneş’in, Katip Üyeliklerini Bilal Karadağ ve Zeynal Boz’un yaptığı kongrede bir konuşma yapan Dernek Başkanı Metin Harıkçı; “Gelişen çağla birlikte internet yayıncılığı dünya genelinde olduğu gibi ilimizde de yaygınlaşmaya başladı. İnternet yayıncılığı yapan basın mensubu arkadaşlarımızın bir araya geldiğimizde sürekli internet yayıncılarını bir araya toplayan bir dernek olsa nasıl olur diye konuşmalarımız olurdu. Bizler de arkadaşlarımızla birlikte istişare ederek İnternet Medyasını bir araya toplayacak bir dernek için çalışmalara başladık. Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona Virüs salgını sonrası alınan tedbirler kapsamında dışarı çıkma yasakları sonucu internet medyasının önemi bir kez daha ortaya çıktı ve bizler de ortaya atmış olduğumuz dernek fikrini hazırlamış olduğumuz tüzük ile hayata geçirmeye karar verdik. İl merkezinde ve ilçelerimizde aktif bir şekilde yayın hayatını sürdürmekte olan internet sitelerimizin imtiyaz sahiplerini bir araya getirerek kuruluşumuzu gerçekleştirmiştik. Kurucu Yönetim Kurulu Üyelerimizle birlikte üye çalışmalarımızı tamamladık ve bugün de resmi olarak ilk altı ay içinde yapmamız gereken birinci olağan genel kurulumuzu maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştirdik" dedi.

Konuşmasında derneğin amacı ve hedefini de özetleyen Metin Harıkçı, şöyle devam etti; "Dernek olarak amacımız internet haberciliğinin ve yerel basının etkinlik alanının genişlemesine katkı sağlamak, üyelerinin haklarını ön plana çıkarmak için çalışmaktadır. Devletimizden beklentimiz, basın sektörünün çözüm bekleyen sorunlarına çare bulunmasıdır. Basın meslek yasasındaki belirsizlikler giderilmeli, internet basın yasası çerçevesi belirlenmeli. Çıkarılacak yasalar basındaki belirsizlikleri ortadan kaldırmalıdır. Dernek olarak internet medyasının ve çalışanlarının daha iyi yerlere gelmesi adına elimizden geleni yapacağız. Rabbim çıktığımız bu yolda bizleri mahcup etmesin."

İGD'nin üye listesi şu isimlerden oluşuyor:
Metin Harıkçı
(www.02haberler.com)
Muzaffer Akif Beyaz
(www.haberadiyaman.com.tr)
Emin Soydan Doğru
(www.besnigüncel.com
Kürşat Harmanda
(www.haberinrotasi.com)
Yunus Yaşar
(www.adiyamanlilar.net)
Ruhi Akan
(www.jethaber.com.tr)
Cenap Özharıkçı
(www.ajansadiyaman.com)
Ahmet Arslantaş
(www.iha.com.tr)
Cihan Kizir
(www.adiyamancihanhaber.com)
İbrahim Öteleş
(www.adiyamanilkhaber.com)
Bilal Karadağ
(www.adiyamanmanset.com)
Mehmet Emin Danış
(www.adiyamandogruhaber.com)
Fahrettin Çelik
(www.samsathaber.com)
Zeynal Boz
(www.adiyamanaktuelhaber.com)
Mehmet Akan
(www.adiyamanhaber.com.tr)
Osman Gündüz
(www.kahtaobjektif.com)
Kürşat Aktaş
(www.ajansgolbasi.com)
Kemal Yiğit
(www.hadef.com)
Amber Tutal
(www.tuthaber.com)
Ahmet Erkut
(www.sincikgundem.com)
(ADH)

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 08:32

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER