Göyçe Zengezur ÇSG Komitesi Başkanı Ahmet Doğan; "20 Ocak Azerbeycan'ın Bağımsızlık Ateşinin Kıvılcımıdır"

20 Ocak, Azerbeycan'ın Milli Yas Günü nedeniyle bir açıklama yapan Göyçe Zengezur Çalışma Sosyal Güvenlik (ÇSG) Komitesi Başkanı Ahmet Doğan; "Milletimize karşı SSCB tarafından 20 Ocak 1990 tarihinde başlatılan hain saldırı ters tepmiş ve bağımsızlığın ateşini yakmıştır. Yani hain hesap Allah'ın yardımıyla tersine dönmüştür. 20 Ocak Azerbeycan'ın bağımsızlık ateşinin kıvılcımıdır" dedi.

Göyçe Zengezur ÇSG Komitesi Başkanı Ahmet Doğan; "20 Ocak Azerbeycan'ın Bağımsızlık Ateşinin Kıvılcımıdır"

Mihail Gorbaçov'un verdiği emirle Bakü ve Azerbeycan genelinde görülmemiş bir zulüm, işkence ve katliama imza atıldığını hatırlatan Başkan Ahmet Doğan; "Bu saldırılarla 150 yiğidimiz Şehit edilmiş, yüzlercesi de yaralanmıştır. Onların hain planını tersine döndüren Yüce Allah da Milli Liderimiz Haydar Aliyev liderliğinde bir milli başkaldırının doğmasını nasip etmiştir. Elbette ki can ve mal kayıplarına neden olan bu acı günleri asla unutmayacağız, ilelebet hatırladıkça kenetlenerek birlik ve beraberliğimizi güçlendireceğiz" dedi.


Başkan Doğan, sözlerini şöyle tamamladı; "Bu vesileyle, Mihail Gorbaçov'un emriyle, 20 Ocak 1990 yılında SSCB asker ve milislerinin başta Bakü olmak üzere Azerbaycan genelinde başlattığı hain katliamın 34'üncü yıl dönümünde tüm Şehitlerimizi ve Gazilerimizi saygı ile anıyorum."

HABER: Mehmet Emin Danış

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER