ALPTEKİN; "ADIYAMAN'IN GELİŞMEŞİMİ İÇİN SEÇİMLER ÖNEMLİ"

Yakın zamanda gerçekleşecek olan seçimler konusunda bir açıklama yapan Medya Tek Yönetim Kurulu Başkanı Z. Selahattin Alptekin, bu seçimlerin Adıyaman'ın geleceği için çok önemli olduğunu söyledi.

ALPTEKİN; "ADIYAMAN'IN GELİŞMEŞİMİ İÇİN SEÇİMLER ÖNEMLİ"

Medya Tek Yönetim Kurulu Başkanı Z. Selahattin Alptekin; "Önümüzdeki 1 yıl içerisin de Adıyaman için önemli üç seçim var. 1 - ATSO seçimi (oda üyesi şirketler tarafından seçilecek), 2 - OSB Başkanlık seçimi (patronlar kulübü tarafından seçilecek) , 3 - Milletvekili seçimi (halk tarafından seçilecekler)... Adıyaman’ın ticareti ve sanayileşmesinin önünü açacak olan ATSO ve OSB’ye ufku geniş ve sağlam bir ekip kurarak ekonomiyi iyi okuya bilen ve yeni teşebbüslerin Adıyaman’a gelmesini sağlayacak Başkanların seçimi yapılacak" dedi.


SİYASETÇİLER BAŞKAN ADAYLARIYLA BOY GÖSTERİYOR


ATSO ve OSB seçimlerine siyasetçilerin müdahale etmesinin doğru olmadığını söyleyen Selahattin Alptekin, şöyle konuştu; "ATSO seçiminde Adıyaman’da ve ilçelerinde faaliyet gösteren şirketler oy kullanacak. OSB Başkanlık seçiminde ise Adıyaman OSB'de fabrikaları olan patronlar kimi isterlerse onu başkan yapacaklar. Bu iki seçimin sonucunda değişim olursa Adıyaman kazanacak gibi görünüyor. Yoksa da 15 yıldır OSB'si gelişmeyen ve ticaret olarak çevre illerden hep geriden kalan bir il konumunda kurtulmayacak. Bu yapılacak iki seçimde de siyasetçiler ellerini çekmezlerse yapılacak ilk genel seçimde bu halk onlara bir ders verecektir. 
Siyasetçilerin Başkan adayları ile düğün derneklerde ve seçim çalışmalarında boy göstermeleri iyi değildir."


GELEN YATIRIMCILARA YER VERİLMİYOR


OSB yöneticilerinin parselleri kendi aralarında paylaştıklarını ifade eden Selahattin Akptekin, şöyle devam etti; "OSB'nin artık sera ve meyve bahçesi yeri olmadığının bilinmesi ve üretim yeri olduğunun bilincinde bir yönetimin gelmesi gerekli. Dışarıdan gelen yatırımcılara 'yer yok' deniliyor ama ne hikmetse OSB'deki boş yerleri yönetim kendi arasında paylaşarak, yaptıkları fabrikaları kiraya vererek kendilerine güzel bir kazanç sağlıyorlar. Dışarıdan gelip Adıyaman OSB'de fabrika açmak isteyen yatırımcılar kiralama yerine kendilerinin sıfırdan fabrika yaparak kalıcı olmak istiyorlar... ama ne hikmetse gelen firmalara 'yer yok' denilerek geri çevriliyorlar. Adıyaman’da son 2-3 yıl içerisinde OSB'de yer isteyen 4-5 büyük firmaya yer verilmediği için Diyarbakır ve Malatya'ya gittiklerini Adıyaman siyasetçileri çok iyi biliyorlar. Yer verilmeyen ve çevre illere giden firmaların isimleri AGC Başkanı Zeki Dişkaya'da mevcuttur."


Geçmiş yıllarda Adıyaman'a yetişmeye çalışan Şanlıurfa'nın şimdi Büyükşehir olduğunu da ekleyen Alptekin, sözlerini şöyle tamamladı; "Şanlıurfa Belediye Başkanlık seçimini kazanan Fakıbaba ilk beyanatında 'Şanlıurfa’yı Adıyaman gibi bir il yapacağım' demişti. Şimdi bir kıyaslama yaparsak Adıyaman Şanlıurfa’yı bırak bir Karaköprü bile olamaz." (ADIYAMAN DOĞRU HABER)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER