AK PARTİ’DEN HARIKÇI’YA ZİYARET

AK Parti Merkez Disiplin Kurulu başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın; “Adıyaman İnternet Medyasını bir çatı altında toplayan ilimizin ilk ve tek derneği olan Adıyaman İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneği yönetimini tebrik ediyorum” dedi.

AK PARTİ’DEN HARIKÇI’YA ZİYARET

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin ile birlikte Adıyaman İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneğine nezaket ziyaretinde bulunan Ahmet Aydın, basın sektöründe İnternet medyasının öneminin her geçen gün arttığını belirterek şunları söyledi; “Yakın bir zamanda kuruluşunu gerçekleştirerek ilk olağan genel kurulunu yapan Adıyaman İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler derneğinin başkanı Metin Harıkçı başta olmak üzere yönetimi kurulu üyelerini, dernek üyelerini yürekten kutluyorum.”

Adıyaman basınının her geçen gün kendisini geliştirerek yoluna devam ettiğini belirten Aydın; “Adıyaman İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneği olarak, dernek çatısı altında ilçelerimiz dahil olmak üzere il merkezinde uzun süredir basın sektöründe emek veren değerli gazeteci kardeşlerimizin bir araya gelerek ilimizde yeni bir dernek kurmaları özellikle internet medyası olarak ilk ve tek olması münasebetiyle bizleri sevindirmiştir. Günümüz her geçen gün internet medyasına doğru akıp gidiyor. Özellikle pandemi sürecinin başlamasıyla birlikte internet medyası daha çok ilgi görmeye başlamıştır. Cemiyet çatısı altında bir araya gelen gazeteci arkadaşlarımızı ve internet siteleri yakından takip ettiğimiz arkadaşlar. Hepsine dernek çatısı altında başarılar diliyorum” dedi.

Adıyaman’da görev yapan basın mensuplarının büyük bir özveri ile görevlerini yerine getirdiklerini belirten Ak Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat; “Günümüz internet çağı ve internet medyası de her geçen gün kendisini yenilemekte, geliştirmekte. İlimizde uzun yıllar basın sektöründe çalışan, çabalayan ve büyük özveri ile aktif olarak internet siteleriyle mesleğini icra etmeye çalışan değerli kardeşlerimiz bir araya gelerek kurmuş oldukları Adıyaman İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneği ilimizdeki internet medyasındaki büyük bir boşluğu doldurmuştur” dedi.

İnternet medyasını bir çatı altında toplayan ilk defa bir derneğinin kurulmuş olasından sevinç duyduklarını ifade eden Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç; “İlimiz basın sektöründe hizmet veren değerli gazeteci kardeşlerimiz çok kısıtlı imkanlara rağmen özverili bir şekilde görevlerini ifa etmeye çalışmaları takdire şayandır. Bilindiği üzere çağımız internet çağı ve bir çok sektörde olduğu gibi medya sektörü de bu çağa ayak uydurmakta her geçen gün internet medyası yaygınlaşmakta. Özellikle Covid19 salgınıyla birlikte evinde kalmak zorunda kalan insanlarımızın en çok takip ettiği yer internet medyası olmuştur. İlimizde aktif bir şekilde bu işi yapan birbirinden değerli internet sitesi sahibi gazeteci kardeşlerimiz yeni bir oluşum içerisine girerek basın sektöründe yakınan tanıdığımız Metin Harıkçı kardeşimizi başkanlığında, siteleri aktif bir şekilde yayın hayatını sürdüren gerçekten bu işi yapan değerli gazeteci kardeşlerimizin bir araya gelerek kurmuş oldukları Adıyaman İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneğinin ilimiz basınına ve ilimize önemli şeyler katacağına inancımız tamdır” dedi.

Adıyaman’da görev yapan basın mensuplarının kendilerinin en yakın mesai arkadaşları olduğunu dile getiren AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin de; “Adıyaman’ımıza yakışır bir kongremizi geride bıraktık. Basın emekçilerinin bir araya gelerek  değerli kardeşimiz Metin Harıkçı başkanlığında kurmuş oldukları Adıyaman İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler derneğine nezaket ziyaretinde bulunduk. İnternet medyası için gerekli bir oluşumdu ve ilimizin ilk ve tek resmi derneği olması münasebetiyle ilimiz basın camiasına ayrı bir heyecan katacaklarına inancımız tamdır. Basınımız ilimizin, bizlerin gözü, kulağı ve sesidir” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Adıyaman İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneği Başkanı Metin Harıkçı ise; “İlimiz internet medyası alanında uzun süredir eksikliği hissedilen bir derneği hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Arkadaşlarımızla yapmış olduğumuz istişareler neticesinde dernek tüzüğümüzü hazırlayarak çalışmalarımıza başladık. Dünyayı etkisi altına alan Covid19 salgını nedeniyle bir süre ara verdiğimiz çalışmamızı kısa sürede tamamlayarak ilimiz dernekler müdürlüğümüze tüzüğümüzü sunarak resmi müracaatımızı yaptık. 23 değerli meslektaşımız ile birlikte ilk olağan genel kurulumuzu tamamladık. Dernek binamızın tefrişatını tamamlayarak açılış yapacak konuma geldik. İnşallah en kısa zamanda ilimiz Milletvekilleri ve Protokolümüzün katılımıyla açılışımızı gerçekleştireceğiz. İl merkezinde şu ana kadar basın alanında 3 cemiyetimiz faaliyetini sürdürmekte idi, biz de internet medyası olarak ilimizin dördüncü derneği olarak resmiyet kazandık ilimize, ilimiz basın camiasına hayırlı olsun. Bu vesileyle coşkulu bir kongre sürecinin ardından derneğimize hayırlı olsun ziyaretinde bulunan AK Parti Merkez Disiplin Kurulu başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın’a, AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat’a, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç’a, ve AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin’e şahsım ve derneğimiz adına teşekkür ediyorum” dedi. (ADH)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER