ADIYAMAN HEYETİ İTALYA’DAN DÖNDÜ

'Adıyaman'da Turizm Sektörünün Yeniden Canlandırılması Projesi' kapsamında İtalya’ya giden Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç ve beraberindeki heyet döndü.

ADIYAMAN HEYETİ İTALYA’DAN DÖNDÜ

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, beraberindeki heyetle birlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın program otoritesi olduğu Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında, 'Adıyaman'da Turizm Sektörünün Yeniden Canlandırılması Projesi' için gittiği İtalya'dan döndü.

Proje kapsamında oldukça faydalı görüşmeler ve toplantılar gerçekleştiren İtalya ziyaretinin son günü hakkındabilgi veren Adıyaman Beleidye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Napoli Valisi Claudio Palomba'nın yanı sıra Özel Kalem Müdürü Lola Carbone, Vali Yardımcısı Abdulhamit Karaca, Nemrut Alan Başkanı Onur Yıldız, Proje Yöneticisi Abdulkadir Güventürk, Takım Lideri Dochka Andreva ile Adıyaman-Napoli turizmi ve işbirliği olanakları hakkında değerlendirmelerde bulunduklarını dile getirdi.

Napoli’de yaşayan Müslümanları da ziyaret ettiklerini belirten Başkan Kılınç; "Cami ve mescitlerin zor görüldüğü İtalya'da, Filistinli Müslümanlara ait camide ibadet etmek bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Cami imamı ile Napoli’de yaşayan Müslümanların durumları hakkında istişarelerde bulunduk" diye konuştu. (ADIYAMAN DOĞRU HABER)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER