NEDEN ACABA?

Kadınlara dokununcabBozulduğu söylenen abdest, neden yetim hakkına dokununca, kul hakkına girince neden bozulmuyor?

Sakız çiğneyip denize girince bozulduğu söylenen oruç, Allah'ın haram ettiğine göz ve el uzatıp emanete ihanet edince niçin bozulmuyor?

Şu “Ateşe Dayanıklı Kefen Üreten”  din tüccarı, neden sokakta yaşıyan evsizlere, üşüyen çocuklara “Sıcak Tutan Elbiseler” üetmiyor ?

Kelime-i Şahadet getirip Müslüman olduğunu söyleyen kişi neden hiç anladığı dilde okumadığı kitaba ve onu getiren Resule inanıyor, anladığı dilde kendisine gönderilen kitabı okuyarak yalancı şahitlikten neden kurtulmuyor?

Kur'an denilince aklımıza Allah'ın insanlığa mesajı ya da bize sunduğu hayat tarzı değil de, neden  Ölü Kitabı (!), Mezar Kitabı (!), Mevlit Kitabı (‘) ya da Dua Kitabı (!) akla geliyor?

Bugün milyon liraya yapılan, sonra içine girilerek, Allah "Benim size verdiklerimden ihtiyaç sahiplerine verin" dediği halde Allah'ın emrini Ona iade eder gibi yoksullar, mazlumlar ve garipler için "Allah'ım olmayanlara da ver" diyerek dua ediliyor?

Camilerin altların'da Bakım Evi evsizler için barınma, kimsesizler için Aş Evleri neden yapılmıyor?

Bugün (sanal) İslam âlemine baktığımız zaman şu gerçeği görüyoruz!

Sömürülen ezilen bilimde sanatta teknolojide yok olan kendi coğrafyalarından batı medeniyetsizliğine ölümüne kaçan insanlara ve dini Allah'tan Geldiği gibi yaşadığını iddia edenlere Allah niçin yardım etmiyor?

Yoksa Allah(haşa)zülüm mü ediyor?

Sizce bu işte bir yanlışlık yok mu?

Oysa Rabbim ne buyuruyor!

"İnsanın kendi çalışmasından başkası kendine ait değildir." (Necm/39)

Ya biz Allah'ın indirdiği dinini değilde kendi uydurduğumuz dini yaşıyoruz ya da (hâşâ) Allah vadinden dönüyor!

Oysa Rabbim şöyle buyuruyor!

"Ey inanıp güvenenler! Siz Allah'a (O'nun dinine) yardım ederseniz o da size yardım eder ve ayaklarınızı sağlam bastırır.” (Muhammed/7)

"Bu Allah’ın vaadidir! İnsanların çoğu bilmese de Allah vaadinden caymaz dönmez." (Rum/6)

Halen “Aklınmızı Kullanmayacak" mıyız?

"Allah, aklını kullanmayanların üstünde inançsızlık pisliği oluşturur.” (Yunus/100)

Lütfen çok geç olmadan düşünelim olur mu?

Selam, tek hidayet rehberi Kur’an'ı anladığı dilde okuyarak uydurulmuş dinden indirilmiş dine hicret edip, Allah'a güvenip teslim olanların üzerine olsun...

Mehmet TIRPAN

YORUM EKLE