banner37

SİNAN AKÇIL AFAD GÖNÜLLÜSÜ OLDU

AFAD yeleği ve şapkasıyla konser veren Şarkıcı Sinan Akçıl, AFAD gönüllüsü oldu. Mobil Deprem Simülasyonuyla vatandaşlara deprem anı yaşatarak bilgilendirme çalışması yapan AFAD’ın faaliyetleri de devam ediyor.

SİNAN AKÇIL AFAD GÖNÜLLÜSÜ OLDU

Konser için Adıyaman’a gelen şarkıcı Sinan Akçıl, AFAD gönüllüsü oldu. Adıyaman AVM’de düzenlenen konsere katılan şarkıcı Sinan Akçıl, konser esnasında alana gelen AFAD görevlileriyle bir araya geldi.

Sinan Akçıl, sahneye davet ettiği AFAD görevlileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi. Sinan Akçıl’a, AFAD Adıyaman Müdürü Osman Altuğ tarafından deprem çantası, AFAD gönüllü yeleği ve şapkası takdim edildi. Yelek ve şapkasını takan Akçıl, herkesi AFAD gönüllüsü olmaya davet etti.

AFAD gönüllüsü olan Sinan Akçıl, kendisini dinlemeye gelen hayranlarına AFAD için alkış istedi. Sanatçı, konserine giymiş olduğu AFAD yeleği ve şapkasıyla devam etti.

Öte yandan, bilinçlendirme çalışmaları kapsamında AFAD Mobil Deprem Simülasyon tırı Adıyaman’da vatandaşlara ve öğrencilere, afetlerdeki doğru davranış şekilleri anlatılıyor.

Mobil tır, '2022 Yılının afet tatbikat yılı’ kapsamında Adıyaman merkez Yeni Sanayi Mahallesinde kuruldu. Mobil Deprem Simülasyon Tır’ında bireylerin afet anı için doğru refleks uygulaması, gerçeğe en yakın deprem tecrübesini sunuluyor. Elazığ ve İzmir Depremlerindeki depremin büyüklüğünde simülasyon ile vatandaşlar gerçeğe yakın deprem yaşadı.

Vatandaşlar, deprem simülasyonunda depremi gerçek gibi yaşadıklarını ve 1. Derece deprem bölgesinde olan Adıyaman’da bu etkinlik ile faydalı bilgiler aldıklarını söyledi. AFAD Mobil Deprem Simülasyonuna gelen bir çok vatandaş ise AFAD Gönüllüsü olarak kayıtlarını yaptırdı. (İHA)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER