HİNTLİLER NEMRUT'A HAYRAN KALDI

10 araçlık konvoyla 15 bin kilometre yol katederek Adıyaman'a gelen Hintli gurup Nemrut Dağı zirvesindeki 2000 yıllık UNESCO Dünya kültür mirası Antiochos'un eserlerine hayran kaldılar..

HİNTLİLER NEMRUT'A HAYRAN KALDI

Hintli elit kesimin başlattığı VIP tur programına dâhil edilen Nemrut Dağı Anıtsal alanı Hindistan"dan gelen ilk grubun ilgi odağı oldu..


Organizasyonun başındaki Tushar Agawar Nemrut'ta yaptığı açıklamada; "Yaptığımız turlar VIP katılımcılar dan oluşmaktadır.. Turlarımız 55 günde 20 ülkeyi içermektedir.. 15 bin kilometre yapıyoruz.. İran"dan başlatıyoruz turumuzu, 10 araçlık safari için uygun jeeplerle yapıyoruz.. Türkiye'de özellikle Kommagene uygarlığının UNESCO Dünya kültür mirası Nemrut Dağı zirvesinde dev eserleri progamimiza aldık ve ilk gezimizi gerçekleştirdik.. 25 kişilik ekibimiz Nemrut'a hayran kaldı.. Şimdiden kendi firmalarına tanıtmaya, sosyal medyada paylaşmaya başladılar" dedi..


Tushar Agawar da; "Bundan sonra Nemrut'a Hintli turistler gelecektir" diye ekledi.


Organizasyon sorumlusu Sanjay Madam da, Nemrut'ta bir açıklama yaparak uzak doğuluları Nemrut'ta davet etti..


Sanjay Madam; "Hindistan büyük bir ülke, gerek Hindistan'da gerek başka ülkelerde ki özellikle Birleşik Krallık ve Amerika'da önemli sayıda zengin bu tur gezi programlara katılacak çok insan var.. Organizasyonumuz böyle kesimlere yönelik, para bırakan bir program. Nemrut'u programımıza aldık.. Şimdiden Hintlilerin büyük ilgisini çekti, yani artık Hintliler Nemrut'a yabancı değil. Dünya'da bir tane Nemrut var, zirvesinde dev eserleri bulunduğu, Antiochos'un piramit şeklindeki anıt mezarı ve güneşin insanlarla buluştuğu eşsiz bir yer" dedi.


"25 kişilik ekip Nemrut'u şimdiden tanıtmaya başladı" diyen Sanjay Madam; "Nemrut artık programımızın ana noktası.. Mezopotamya'nın Tacı demeleri tam da hakettiği yakıştırma" diye sevincini dile getirdi. (ADIYAMAN DOĞRU HABER) HABER: Mahmut Aslan

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER