HAYIRLI CUMALAR...

Çalışanının hakkını yiyip, vergi kaçıran ama cumayı kaçırmayan işveren, Hayırlı Cumalar..

Apartman girişine “Mülk Allah'ındır” yazıp kira iki ay gecikince kiracıyı sokağa atan sakallı Hacı, sana da Hayırlı Cumalar..

Torpili patlatıp başkasının yerine işe giren, beş vakit namazını kılıp internette paylaştığı "Cuma" mesajları ile yediği kul hakkını ödeyeceğini zanneden din kardeşim,
sana da Hayırlı Cumalar..

Dolmuşa dört çocukla binip, bir kişi parası veren ama üç kişilik yerde oturup kendisini kimsenin görmediğini düşünen Hanım Abla , sana da Hayırlı Cumalar..

"Faiz haramdır" deyip bankadan çektiği kredi İile evladına araba alan Hacı Baba, sana da Hayırlı Cumalar..

Profil resminde film yıldızı gibi resmî olup "Cuma" tweeti atan ehli namus bacım, sana da Hayırlı Cumalar..

Dini sadece oruç tutmak, namaz kılmak ve kendine kestiği kurban zannedip; haksızlığa, hırsızlığa ses çıkarmayan dini bütün kardeşim, sana da Hayırlı Cumalar..

Elinden Kur'an, ağzından yalan, boğazından haram eksik olmayan sözde Müslüman kardeşim, sana da Hayırlı Cumalar..

Ölçüde, tartıda, hile yapıp yediği "kul hakkını hiç bir para ile ödeyemeyeceğini" bildiği halde suçu başkalarına yüklemeye çalışan din kardeşim, sana da Hayırlı Cumalar ..

Fatura kesmeyip vergiden çalan, dini günlerde ve bayramlarda erzak paketi dağıtan, kapı komşusunun açlığından haberi olmayan sözde yardım eden hayırsever iş adamı, sana da Hayırlı Cumalar..

Yüzüne güldüğü kişinin arkasından rahatça konuşup kötüleyen, atıp-tutan ama internette dini ve ahlaki paylaşımlar konusunda mangalda kül bırakmayan iki yüzlü riyakar din kardeşim, sana da Hayırlı Cumalar..

Allah'ın "kul hakkı ile huzuruma gelme" dediğini bilmezmiş gibi kul hakkını omuzlayıp, camide ilk safta yer alan Müslüman, sana da Hayırlı Cumalar..

Sucuğun etiketine yüzde 100 dana eti yazıp, bağırsağı baharatlı mekanik kıyma ile dolduran, vatandaşın sağlığını düşünmeyen, para hırsına kapılmış sözde Müslüman, sana da Hayırlı Cumalar..

Bulunduğu koltuk, mevki ve makamı sorumsuzca ve menfaati doğrultusunda kullandığı halde, her şeyi Hak, Devlet ve Millet için yaptığını söyleyip bizi ikna edince...

İLAHİ ADALET’in tecelli etmeyeceğini zanneden din kardeşim, sana da Hayırlı Cumalar..

Helali, haramı çok iyi bildiği halde, yaptığı işi ve kazancını sorgulamayıp , "beş fazla olsun, nasıl olursa olsun" deyip, dünya malına tamah edip, "hiç ölmeyecekmiş gibi" yaşayan din kardeşim, sana da Hayırlı Cumalar!..

YORUM EKLE
YORUMLAR
Asım öcal
Asım öcal - 3 yıl Önce

Kalemine yüreğine sağlık hocam

Bekir Özçetinkaya
Bekir Özçetinkaya - 3 yıl Önce

Bana " Hayırlı cuma'lar yok mu?!...

Kafiye Tabak
Kafiye Tabak - 3 yıl Önce

Söylenmesi gerekem her şeyi yazmışsınız, kaleminize sağlık.

Mehmet Tırpan
Mehmet Tırpan - 3 yıl Önce

50 araçlık konvoy ve 100 korumayla cumaaya giden Asım ede sanada hayırlı cımaalar